Ogłoszenia parafialne 04.08.2024 r.

XVIII Niedziela Zwykła – 04.08.2024 r.

I. Dzisiejsza Ewangelia przypomina nam, że warto i trzeba przychodzić do Chrystusa; On jeden może zaspokoić najgłębsze ludzkie tęsknoty i pragnienia, bowiem to On jest źródłem wszelkiego dobra i szczęścia.

II. Rozpoczął się sierpień – to miesiąc wielu ważnych wydarzeń w historii naszej ojczyzny, miesiąc pieszych pielgrzymek do Tronu Jasnogórskiej Madonny.

Otoczmy modlitwą naszą Ojczyznę, podejmujących trud pielgrzymowania, trud pracy w polu, sadzie bądź ogrodzie oraz całkowitej lub czasowej abstynencji od alkoholu. A może sami zaangażujmy się w to ćwiczenie woli i ducha przez powstrzymanie się od spożywania alkoholu w bieżącym miesiącu.

III. Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę zaprasza do wyruszenia na pielgrzymi szlak w dniach od 06.08 – 13.08.

Pielgrzymce towarzyszy Grupa Duchowa. Pielgrzym Duchowy łączy się z wędrującymi do Matki Bożej Częstochowskiej przez codzienną modlitwę, w miarę możliwości udział w kościele w Apelu Jasnogórskim. Pątnicy będą pamiętać w codziennej modlitwie o duchowych Siostrach i Braciach.

Początek o godz. 20-ej – modlitwa różańcowa – wysłuchamy konferencji, czyli rozważania na temat wiary, które głoszone jest na szlaku pielgrzymim – możliwość podzielenia się swoimi przemyśleniami – zakończenie o godz. 21-ej Apelem Jasnogórskim. Serdecznie zachęcam i zapraszam.

IV. W ubiegłą Niedzielę złożono ofiarę jako wsparcie powstania filmu o obronie krzyży we Włoszczowie w 1984 roku. Ofiarodawcom składam serdeczne Bóg Zapłać – pieniądze przesłałem na konto wskazane przez kurię diecezjalną.

V. KOMUNIKAT Eucharystia jest największym darem jaki Kościół otrzymał od Chrystusa. Dlatego każda profanacja czy ośmieszenie tego Daru jest bardzo bolesne dla osób wierzących do których również należą wierni diecezji kieleckiej. Szyderstwo z Ostatniej Wieczerzy, dokonane podczas ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich w Paryżu, było celowym znieważeniem i wyszydzeniem naszych największych Świętości. W celu wynagrodzenia Bogu za bluźnierstwo jakiego się dopuszczono, bardzo proszę, aby w najbliższą niedzielę, po każdej Mszy św., przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, odśpiewać „Suplikacje”. Wasz Biskup † Jan Piotrowski

VI. Serdecznie dziękuję mieszkańcom Sędowic za kwiaty na dzisiejszą Niedzielę i rozpoczynający się tydzień.

VII. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela.

VIII. Obchodzącym w tym tygodniu swoje osobiste uroczystości, zwłaszcza urodziny i imieniny, przekazujemy zapewnienie o naszej życzliwości. Swoje pozdrowienia kierujemy do wszystkich korzystających z wakacyjnego odpoczynku i trudzących się pracą na roli.