Ogłoszenia parafialne 30 wrzesień 2018 r.

XXVI Niedziela Zwykła – 30.09.2018 r.

I. Pan Jezus uspokaja swoich uczniów, mówiąc, że kto nie jest przeciwko nam, ten jest z nami. Każdy, kto grzeszy i innych nakłania do grzechu powinien się nawrócić.

II. Jutro rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy.
Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcamy do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa połączonego ze Mszą Św. o godz. 16-ej. Zapraszam Dzieci, Młodzież i Dorosłych na Nabożeństwa różańcowe.
Dzieci przygotowujące się do I Spowiedzi i Komunii Św. wraz z Rodzicami zapraszam jutro na Mszę Św. o godz. 16-ej – będzie poświęcenie i wręczenie różańca.
Dla dzieci w dni powszednie będzie losowanie figury MB, którą osoba wylosowana zabierać będzie do domu na jeden dzień, aby w gronie rodzinnym przez modlitwę wypraszać szczególną opiekę Maryi. Aby wziąć udział w losowaniu dziecko powinno przynieść wcześniej przygotowane ozdobne serduszko z kartonu z wypisanym Imieniem i Nazwiskiem.
W ostatni dzień października wśród dzieci, które były najwięcej razy na różańcu zostanie wylosowana jedna osoba, która otrzyma figurę MB na własność. Rodziców, dziadków i bliskich proszę, aby w miarę potrzeby pomagali dzieciom w przygotowaniu serduszek i zachęcali do udziału w nabożeństwach.

III. W tym tygodniu – I Piątek miesiąca – okazja do Spowiedzi Św. w kościele od godz. 15.30 – później Msza Św. z Nabożeństwem. W kaplicy w Turze Dolnym – spowiedź od godz. 17.30 i Msza Św. z Nabożeństwem.

IV. Scholę parafialną zapraszam na spotkanie w najbliższy czwartek o 17-ej.
Kandydaci do bierzmowania – wyznaczona grupa – spotkanie w sobotę o 10-ej.

V. Urząd Gminy w Michałowie informuje, że odbiór odpadów wielkogabarytowych, zużytych opon / wyłącznie sam. osobowe/i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego odbędzie się 04.10.2018r – w miejscowościach: JELCZA MAŁA, JELCZA WIELKA, PAWŁOWICE, SĘDOWICE, WAŁY SĘDOWSKIE, TUR DOLNY, TUR GÓRNY, TUR PIASKI, WROCIERYŻ.
Do odpadów wielkogabarytowych nie należą i w związku z czym nie będą odbierane: części budowlane i sanitarne, deski panele, okna, drzwi, wanny, umywalki, muszle, grzejniki, płytki, rolety, części samochodowe, odpady remontowe i ogrodowe. Wystawienie odpadów przed posesję do godziny 7.00

VI. Serdecznie pozdrawiamy solenizantów i jubilatów tygodnia, przekazując słowa najlepszych życzeń.