Ogłoszenia Parafialne 21 październik 2018 r.

XXIX Niedziela Zwykła – 21.10.2018 r.

I. Pan Jezus przypomina swoim uczniom, jakie zasady powinny obowiązywać w ich wzajemnych relacjach. Na pierwszym miejscu powinna być zasada służenia jeden drugiemu, to znaczy ciągłe zabieganie o dobro drugiego. Taka postawa życiowa prowadzi do cnoty pokory, a pokora bardzo podoba się Panu Bogu.

II. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się w intencjach misji i misjonarzy na całym świecie. Jeszcze wielu ludzi nie słyszało o Ewangelii, czyli o dobrej nowinie o Jezusie – Zbawicielu świata. Dzisiaj teren działalności misyjnej to również nasz kontynent. Prosimy o misjonarzy w naszych zlaicyzowanych środowiskach. Ofiara na tacę z dnia dzisiejszego przeznaczona jest w całości na potrzeby Misji.
W intencjach misyjnych będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństw różańcowych codziennie po Mszy Św. o godz. 16-ej.

III. Nie zapominajmy również w tych dniach o uporządkowaniu grobów naszych bliskich, o ile tego do tej pory nie zrobiliśmy. Gorąco apeluję o rozwagę w podejściu do śmieci z cmentarza – trawę i odpady organiczne składajmy w jednym miejscu – plastik i szkło do pojemników lub worków przy śmietniku. Dziękuję wszystkim, którzy tak czynią.
Są kartki wypominkowe na których wypisujemy Imiona i Nazwiska naszych bliskich zmarłych polecanych modlitwie Kościoła. Wypominki Roczne, Półroczne i jednorazowe zgłaszamy w zakrystii. Kartkę z wypominkami jednorazowymi można również włożyć do koperty wraz z ofiarą i wrzucić na tacę. Ofiara za roczne wypominki pozostaje bez zmian – za osobę, lub rodzinę polecaną modlitwie – tyle co ofiara za intencję mszalną.

IV. Kolejną wyznaczoną grupę kandydatów do bierzmowania zapraszam na spotkanie w sobotę o godz. 10-ej.

V. W ubiegłą Niedzielę złożono do puszek ofiarę jako wsparcie fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia 381,00 zł. Pieniądze przesłałem na konto fundacji.

VI. Polecam prasę katolicką – Niedziela – Gość Niedzielny. Są również do nabycia kalendarze na przyszły rok – misyjne i rolnicze w formie książkowej z różnymi ciekawymi i pożytecznymi artykułami.

VII. Matce Bożej Różańcowej polecamy solenizantów i jubilatów tego tygodnia.