Ogłoszenia Parafialne 2.12.2018 r.

I Niedziela Adwentu – 02.12.2018 r.
I. Pierwsza Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. Kościół zaprasza nas do przeżywania na nowo historii zbawienia, która znajduje swoje odzwierciedlenie w liturgii Ludu Bożego. Rozpoczęty dziś Adwent przypomina nam nie tylko o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia, ale nade wszystko wzywa do gotowości na powtórne przyjście Zbawiciela na końcu czasów.

II. Szczególnym znakiem adwentowego oczekiwania niech będzie nasz udział w Mszach Świętych roratnych ku czci Najświętszej Maryi Panny, sprawowanych od poniedziałku do soboty o godz. 16-ej. Z wyjątkiem dni, kiedy będę na spowiedzi w innych parafiach naszego dekanatu. Na roraty zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych.

Dzieci będą otrzymywać specjalną wyklejankę. Dla dzieci, które uzbierają najwięcej elementów wyklejanki przewidziane są drobne upominki.
Niech w tym czasie nie zabraknie podejmowanych dobrowolnych umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących: dzieci z ubogich rodzin, osób starszych, samotnych, choćby przez zakup świec Caritasu, które będą do nabycia od przyszłej niedzieli. Spodziewana ofiara za świecę – 5 zł.

III. Scholę parafialną zapraszam na spotkanie w najbliższy czwartek o godz. 17-ej.
IV. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa według stałego porządku.
Pierwszopiątkowa spowiedź święta w kościele od godz. 15.30 – później roraty z nabożeństwem. W kaplicy spowiedź od 17.30 – i o 18-ej Msza Św. z nabożeństwem.

V. W sobotę liturgiczna Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Święte ku czci Matki Bożej w kaplicy o godz. 14.30, a w kościele o godz. 16-ej. Podczas Mszy Św. o godz. 1600 będzie obrzęd poświęcenia medalików z Matką Bożą dla Dzieci przygotowujących się do pierwszej Spowiedzi Św. I Komunii Św.

VI. Za tydzień, w drugą niedzielę Adwentu, przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Przy kościele i kaplicy po Mszach Św. odbędzie się zbiórka do puszek jako ofiara na Fundusz Pomocy temuż Kościołowi. Rodziców i kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszam w przyszłą Niedzielę na Mszę Św. o godz. 12-ej – po Mszy Św. – spotkanie.

VII. Solenizantom i jubilatom w nadchodzących dniach życzymy obfitości Bożych darów.

VIII. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stefana Karaska i śp. Jana Staszowskiego. Bliskim składamy szczere kondolencje, a zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…