Ogłoszenia Parafialne 9 grudzień 2018 r.

II Niedziela Adwentu – 9.12.2018 r.
I. Usłyszane w dzisiejszej Ewangelii wezwanie św. Jana Chrzciciela, aby przygotować drogę Panu przynagla nas do gorliwego wykorzystania czasu Adwentu.

II. Dzisiaj przypada XIX Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Otoczmy naszą modlitwą i pomocą tych, którzy żyją w krajach byłego Związku Radzieckiego -zazwyczaj w trudnych warunkach i potrzebują naszego wsparcia. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę jako pomoc dla tych wspólnot wyznawców Chrystusa.

III. REKOLEKCJE ADWENTOWE
Od piątku do Niedzieli będziemy przeżywać nasze parafialne rekolekcje adwentowe. Prowadził je będzie O. Misjonarz ze zgromadzenia Redemptorystów z Krakowa.
W piątek 14 grudnia rozpoczęcie –
Msza Św. z Nauką rekolekcyjną o godz. 16.00.

Sobota 15 grudnia dzień Sakr. Pokuty i Pojednania – Spowiedzi Św.
Msze Św. z Naukami rekolekcyjnymi:
w kościele – 9.00; 11.00; 16.00; w kaplicy –14.30.
Początek spowiedzi św. pół godziny przed każdą Mszą Św.

Niedziela 16 grudnia – zakończenie rekolekcji.
Msze Św. z Naukami rekolekcyjnymi jak w każdą Niedzielę;
Na Mszę Św. o godz. 12.00 zapraszamy wszystkie Dzieci i ich rodziców – zwłaszcza dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. i te, które przystąpiły do I Komunii Św. w tym roku. Będzie nauka specjalnie dla Dzieci i szczególne Błogosławieństwo.
Zachęcajmy się wzajemnie w rodzinach, w sąsiedztwie, wśród znajomych do udziału w Rekolekcjach – podczas rekolekcji będzie zbierana ofiara na tacę przeznaczona na pokrycie związanych z nimi kosztów.

IV. W zakrystii można nabyć Świece Wigilijne – Caritas. Dochód z ofiar za świece sugerowane 5 zł, przeznaczony jest na pomoc potrzebującym.

V. Przed Świętami będę nawiedzał chorych w domach z posługą sakramentalną. Proszę o zgłaszanie w zakrystii osób chorych i w podeszłym wieku, które nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach w kościele lub kaplicy.
VI. W tym tygodniu P. Marian – nasz kościelny dostarczy do wszystkich parafian dzisiaj poświęcone Opłatki Wigilijne w następującym porządku:
Tur Górny i Tur Piaski – poniedziałek, Tur Dolny – wtorek,
Sędowice od Wałów – środa, Sędowice II cz. w stronę Cmentarza – czwartek.
Jelcza Mała i Wielka – piątek

  • ofiary składane przy tej okazji zasilą kasę parafialną – tacową – z której pokrywane są bieżące wydatki – m.in. drobne prace remontowe, podatki kurialne, ubezpieczenia, energia elektryczna oraz wynagrodzenie dla P. Kościelnego i P. Organisty.

VII. Spotkanie Scholi we czwartek o godz. 17-ej, a Służbę Liturgiczną Ołtarza, czyli Lektorów i Ministrantów zapraszam na Roraty w piątek o godz. 16-ej. Później spotkanie formacyjne.

VIII. Wszystkim solenizantom i jubilatom niech Matka Boża wyprosi obfite błogosławieństwo i łaski.