Ogłoszenia parafialne 16.12.2018 r.

III Niedziela Adwentu – 17.12.2018 r.

I. Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – gaudete. Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan.

II. Kończą się w dniu dzisiejszym, nasze Parafialne Rekolekcje Adwentowe. Serdecznie dziękuję wszystkim Parafianom, którzy uczestniczyli gorliwie w nabożeństwach rekolekcyjnych.

Przykre jest to, że nie wszyscy, którzy przyznają się do Wiary Katolickiej wysłuchali Nauk Rekolekcyjnych i pojednali się z Panem Bogiem w Sakramencie Spowiedzi Św.

Zapewne wśród tych nieobecnych, są tacy, którzy z racji choroby lub różnych koniecznych obowiązków nie mogli uczestniczyć w Rekolekcjach, ale ufam, że duchowo się z nami łączyli.

Ale również są tacy, którzy z czystego lenistwa zaniedbują swoją Wiarę.
Te właśnie osoby polecamy Panu Bogu, i prosimy dla nich o Światło Ducha Św. aby mogli odkryć Dobroć Boga, aby odczuli potrzebę bliskości Boga i bliźniego w wierze.
W imieniu wszystkich, którzy uczestniczyli w Naszych Duchowych Ćwiczeniach jakimi są Rekolekcje i w Imieniu Własnym, serdecznie Dziękuję O. Andrzejowi ze Zgromadzenia Redemptorystów, za obecność, wspólną modlitwę i za głoszone Słowo Boże.
Dziękując już dziś składamy O. Andrzejowi serdeczne życzenia Dobrych i Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia i wszelkiego Dobra od Boga i ludzkiej życzliwości w pracy duszpasterskiej.

III. Roraty połączone z Nowenną przed Bożym Narodzeniem w dni powszednie o godz. 16-ej. wyjątek – wtorek – godz. 700. Zapraszam do wspólnej modlitwy. Pół godz. przed nabożeństwem okazja do spowiedzi Św.

IV. W poniedziałek i wtorek P. Kościelny dostarczy opłatki wigilijne parafianom we Wrocieryżu. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na potrzeby parafii – kasa tacowa.

V. W tym tygodniu, w czwartek od godz. 9.00 nawiedzę chorych w domach z posługą sakramentalną w kolejności: Sędowice, Tury. Można jeszcze zgłaszać w zakrystii osoby obłożnie chore.
Spotkanie Scholi parafialnej we czwartek o godz. 17-ej.

VI W ubiegłą Niedzielę jako pomoc Kościołowi na Wschodzie złożono ofiarę w wysokości 379,70 zł. Pieniądze przesłałem na konto fundacji wspomagającej tę wspólnotę wierzących. Za ofiary serdeczne Bóg Zapłać.

VII. Serdeczną pamięcią otaczamy wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczętego tygodnia. Niech radość w Panu będzie Waszym udziałem.

VIII. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Henryka Białego. Bliskim wyrażamy nasze współczucie, a zmarłego polecamy Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…