Ogłoszenia Parafialne 23.12.2018 r.

IV Niedziela Adwentu – 23.12.2018 r.
I. Ostatnia niedziela Adwentu kieruje nasz wzrok w stronę Maryi Panny, w której życiu wypełnia się obietnica Pana Boga, złożona praojcom w wierze. Przeżywajmy nadchodzące święta z głęboką nadzieją na nowe Boże narodzenie w naszych sercach i w naszej parafialnej wspólnocie.

II. Zapraszamy do udziału w ostatnich roratach jutro o godz. 800 – szczególnie dzieci, które gorliwie uczestniczyły w Roratach. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiedź przedświąteczna jutro od godz. 730.

III. Jutro o północy kończy się Adwent. Pięknym akcentem naszego radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela będzie wieczerza wigilijna, dzielenie się opłatkiem, który można nabyć w zakrystii, śpiewanie kolęd. Nie zapomnijmy, że w pierwszym rzędzie jest to uroczystość religijna – a dopiero później piękna tradycja.
Zadbajmy o to, aby Wieczerzę Wigilijną rozpocząć odczytaniem fragmentu Ewangelii według Św. Łukasza, który mówi o Narodzinach Jezusa i wspólną modlitwą. Spożywając tradycyjne postne potrawy, zadbajmy również o trzeźwość w ten szczególny i wyjątkowy wieczór.
Ofiara na tacę składana podczas Pasterki jest przeznaczona na kościelny Fundusz Obrony Życia. W dzień Bożego Narodzenia i Święto Św. Szczepana Msze Św. w porządku niedzielnym.
W drugi Dzień Świąt obrzęd poświęcenia owsa w kaplicy i w kościele na Mszy Św. o godz. 12.00. Ofiara na tacę w Drugi dzień Świąt przeznaczona jest na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

IV. Dziękuję Panu kościelnemu i jego bliskim za przygotowanie dekoracji świątecznej, także dzieciom i młodzieży za przygotowanie i udekorowanie choinek serduszkami, które dzieci przynosiły w czasie nabożeństw różańcowych.

VI. Po Świętach chciałbym nawiedzić z Wizytą Duszpasterską rodziny naszej parafii we Wrocieryżu w następującym porządku:

 • Wrocieryż – od P. Łukasza Ziółkowskiego do P. Tadeusza Kasprzyka
  – we czwartek.
 • Wrocieryż c.d. – od P. Stanisława Gruszki do P. Mariana Węgrzynowicza
  – w piątek.
 • Wrocieryż c.d. – od P. Romana Kalety do P. Tadeusza Koźmińskiego
  w sobotę.
  Początek wizyty duszpasterskiej w podanych dniach od godz. 9-ej.
  Serdecznie proszę o przyjazd po mnie 10 min. wcześniej i o odwiezienie na plebanię po zakończeniu kolędy. Na przygotowanym stole oprócz krzyża, świec, wody święconej niech będzie również miejsce dla księgi Pisma Św.
  Dzieci i młodzież ucząca się przygotowują zeszyty do Religii.
  VII. W czwartek, w święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, tradycyjnie pobłogosławimy wino.

VIII. Drogim solenizantom i jubilatom życzymy pokoju serca i wszelkiego błogosławieństwa.
IX. W miniony poniedziałek pożegnaliśmy śp. Alfredę Zarzycką – składamy bliskim wyrazy współczucia – polecając zmarłą Bożemu Miłosierdziu – Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…