Ogłoszenia Parafialne 27.01.2019 r.

III Niedziela Zwykła – 27.01.2019 r.

I. Wraz z Kościołem powszechnym dziękujemy Panu Bogu za dar Światowych Dni Młodzieży. Pragniemy zawierzać miłującemu Ojcu młodzież całego świata, aby na współczesnych drogach, z odwagą odkrywała i wiernie wypełniała swoje życiowe i chrześcijańskie powołania. Słowa posłania skierowane dziś przez papieża odczytajmy jako drogowskaz także dla nas i dla naszej parafialnej wspólnoty.

II. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i Msze św. w kościele o godz. 16-ej i w kaplicy o godz. 18-ej. Pół godziny przed Mszami Św. okazja do spowiedzi św.

III. W sobotę 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej.
Msze Święte w naszym kościele o godz. 8-ej – 16-ej, a w kaplicy o godz. 14.30. Podczas każdej Mszy Św. obrzęd błogosławieństwa świec. Przynieśmy zatem ze sobą gromnice. Niech staną się one znakiem obecności Chrystusa – światłości świata. Zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia, aby o tej Bożej obecności i Opatrzności sobie nieustannie przypominać.
W tym dniu obchodzony jest również w Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszam do szczególnej modlitwy w intencji osób zakonnych. Składane w to święto ofiary na tacę zostaną przeznaczone na wsparcie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych w naszej Ojczyźnie.

IV. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Do nabycia nowe nr Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

V. Serdeczne życzenia i dar modlitwy niech towarzyszą wszystkim obchodzącym w najbliższych dniach urodziny i imieniny.

VI. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Genowefę Gręda – bliskim zmarłej składamy serdeczne wyrazy współczucia, a śp. Genowefę polecamy Miłosierdziu Bożemu – Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie, a Światłość wiekuista niechaj Jej świeci na wieki wieków. Amen.