Ogłoszenia duszpasterskie 17.02.2019 r.

VI Niedziela Zwykła – 17.02.2019 r.

I. Słowa dzisiejszej Ewangelii nie są wyłącznie przypomnieniem obowiązku troski o głodnych, ubogich i cierpiących.
Chrystus oczekuje od nas serc i umysłów zdolnych dostrzegać prawdziwe źródła ludzkiej biedy. Początkiem takiej postawy jest właściwy dystans do wszystkiego, co sami posiadamy.

II. Spotkanie kolejnej wyznaczonej grupy kandydatów do bierzmowania w sobotę – godz. 10.ej.

III. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, którą rozprowadzamy przy wyjściu z kościoła. Najmłodszym czytelnikom polecamy nowy nr Małego Gościa Niedzielnego.
W Gościu Niedzielnym m.in.:

• Dlaczego warto się modlić? Laicyzacja zaczyna się tam, gdzie człowiek porzuca modlitwę.
    W najnowszej Niedzieli m.in.:
  • Manifest wiary – kard. Müller ostrzega przed końcową próbą Kościoła.

IV. Boże błogosławieństwo niech towarzyszy wszystkim drogim jubilatom i solenizantom.