Ogłoszenia Parafialne 3.03.2019 r.

VIII Niedziela Zwykła – 3.03.2019 r.
I. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii.
Nie bądźmy obojętni – jeszcze wielu potrzebuje naszego przykładu i wytężonej modlitwy.

II. W środę – Popielec – rozpoczniemy czas Wielkiego Postu.
Msze Św. w kościele o godz. 8.00 i 16.00, a w kaplicy o godz. 14.30.
Okres ten służy nam wiernym przede wszystkim jako przygotowanie do obchodu Świąt Wielkanocnych – Paschy.
W tym okresie wszyscy wierni mają obowiązek powstrzymywania się od udziału w zabawach – dyskoteki, potańcówki, prywatki.
Przypomnę, że obowiązek powstrzymywania się od udziału w zabawach obowiązuje nas wiernych również we wszystkie Piątki w ciągu roku z wyjątkiem Uroczystości.
W Środę popielcową obowiązuje nas post ścisły – to znaczy post jakościowy – czyli nie spożywamy potraw mięsnych, oraz post ilościowy – to znaczy ograniczamy nasze posiłki do trzech, lub mniej w tym jeden do syta.
Świadome i dobrowolne niezachowanie postu jest winą moralną czyli Grzechem.

III. Serdecznie zachęcam do udziału w Nabożeństwach Wielkopostnych.
Droga krzyżowa w każdy Piątek o godz. 16.00.
Gorzkie Żale w Niedzielę po Mszy Św. o godz. 12.00.

IV. W klasztorze O.O. Franciszkanów w Pińczowie rozpocznie się przygotowanie do Sakramentu Małżeństwa, KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI.
Udział w takim przygotowaniu jest bezwzględnie wymagany do zawarcia Małżeństwa Sakramentalnego.
Pierwsze spotkanie w najbliższą sobotę 9 marca o godz. 19.00

V. Kandydatów do bierzmowania wraz z Rodzicami zapraszam na Mszę Św. w przyszłą Niedzielę o godz. 12-ej.

VI. Zachęcam do nabycia i lektury czasopism katolickich:
W najnowszej Niedzieli m.in.:

• Wyklęci i upokorzeni – o niekończącej się niesprawiedliwości wobec żołnierzy podziemia antykomunistycznego
    W Gościu Niedzielnym m.in.:
  • Stan normalności – czym jest łaska uświęcająca i dlaczego bez niej nie można dobrze żyć.

VII. Wszystkim jubilatom, solenizantom i paniom z okazji ich święta przypadającego w tym tygodniu składamy serdeczne życzenia.