Ogłoszenia parafialne 10.03.2019 r.

I Niedziela Wielkiego Postu – 10.03.2019 r.

I. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół stawia przed nami Chrystusa przebywającego przez czterdzieści dni na pustyni i kuszonego przez szatana. Rozpoczęty okres postu jest dla nas czasem duchowego wysiłku i zmagania. Niech u progu Wielkiego Postu towarzyszy nam duch pokuty i pragnienie przemiany serc, o co w tych dniach modlimy się z całym Kościołem.

II. Wyjątkowy charakter Wielkiego Postu wyraźmy poprzez nasz udział w nabożeństwach pasyjnych.
Nabożeństwo Drogi krzyżowej w naszej świątyni w piątki o godz. 16-ej.
Gorzkie żale w niedziele połączone ze Mszą Św. o godz.12-ej.
Zachęcam wiernych do korzystania z możliwości uzyskania łaski odpustu za pobożne odprawienie nabożeństwa Drogi krzyżowej. Odpust zupełny można uzyskać po spełnieniu zwyczajnych warunków oraz rozważając męką Chrystusa przy 14 stacjach Drogi krzyżowej.

III. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar na potrzeby misji po każdej Mszy Świętej.

IV. Zachęcam do lektury prasy katolickiej. Na progu Wielkiego Postu szczególnie polecam
W najnowszej Niedzieli min.:

  • Wydobywanie z niepamięci – o odkłamywaniu historii i obronie dobrego imienia Żołnierzy Wyklętych
  • O pińczowskiej dzwonnicy
    W Gościu Niedzielnym m.in.:
  • Miłość patrzy z oczu. Trzy kobiety w różnym wieku opowiadają, co to znaczy być kobietą – Promyczek Dobra – czasopismo dla dzieci.

V. Dostojnych jubilatów i drogich solenizantów otaczamy serdeczną pamięcią i zawierzamy opiece świętych patronów.

VI. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Otylię Rosołek. Bliskim składamy wyrazy współczucia a zmarłą polecamy Miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie… .