Ogłoszenia Parafialne 24.03.2019 r

III Niedziela Wielkiego Postu – 24.03.2019 r.

I. Dzisiejsza Ewangelia przynagla nas do wkroczenia na drogę nawrócenia. Czas Wielkiego Postu stwarza ku temu wiele niepowtarzalnych okazji – jest bowiem czasem łaski od Pana.

II. Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątek o godz. 16-ej, oraz Gorzkich żali w niedzielę na zakończenie Mszy Św. o godz. 12-ej.

III. W poniedziałek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego.
Z obchodem tej uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
Po Mszy Św. o godz. 16-ej. będzie można dowiedzieć się więcej na temat – czym jest Duchowa Adopcja Dziecka Poczętego, a chętni do podjęcia tego dzieła otrzymają potrzebne informacje i wskazówki.

IV. Osoby należące do Rady Parafialnej – czyli osoby z wyboru, oraz sołtysów wszystkich miejscowości należących do parafii, także nowo wybranych – zapraszam na spotkanie w przyszłą Niedzielę o godz. 16-ej.

V. Zachęcam do nabywania i lektury prasy katolickiej.
W najnowszej Niedzieli m.in.:

  • Życie nie dla każdego (w Polsce nadal nie ma pełnej ochrony życia)
    W najnowszym Gościu Niedzielnym m.in.:
  • Spór o wolność i godność – prof. Zdzisław Krasnodębski mówi o lewicowej propagandzie w Europie i o tym, że narody Europy coraz głośniej się temu sprzeciwiają

VI. W zakrystii można nabyć Baranki Wielkanocne – rozprowadzane przez Caritas Polską – dochód ze sprzedaży przeznaczony jest dla potrzebujących.

VII. Jubilatom i solenizantom nadchodzących dni życzymy błogosławionych owoców wielkopostnej przemiany i wszelkich potrzebnych łask.