Ogłoszenia parafialne 7.04.2019 r.

V Niedziela Wielkiego Postu – 7.04.2019 r.
I. Kojące spojrzenie Chrystusa i słowa przebaczenia, których doświadczyła kobieta cudzołożna, odkrywają przed nami najgłębszy sens Wielkiego Postu. Pan Bóg pragnie nam przebaczyć i darować nowe życie w Jezusie Chrystusie.

II. Za tydzień obchodzimy niedzielę Męki Pańskiej, zwaną Niedzielą Palmową. Podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy błogosławieństwa palm i odczytamy fragment Ewangelii upamiętniający wjazd Chrystusa do Jerozolimy.

III. Do świąt wielkanocnych pozostały już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni. Przede wszystkim pozwólmy, aby Pan Jezus dokonywał w nas i dla nas wielkich rzeczy. Zachęcam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16-ej i Gorzkie Żale w Niedzielę po Mszy Św. o godz. 12-ej.
Tych, którzy z powodu obowiązków czy to rodzinnych, zawodowych, czy innych pilnych prac nie mogą uczestniczyć w wielkopostnych nabożeństwach, zachęcam do indywidualnego rozważania męki Pańskiej. Można to również uczynić w gronie rodzinnym, wprowadzając stopniowo dzieci w tę praktykę.

IV. W zakrystii można zgłaszać osoby starsze i chore, które pragną skorzystać z sakramentalnej posługi przed Świętami.

V. Składam serdeczne podziękowanie za złożone ofiary na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu.

  • wszystkim ofiarodawcom i osobom, które zaangażowały się w tę zbiórkę ofiar jeszcze raz składam serdeczne Bóg Zapłać.

VI. Solenizantom i jubilatom składamy życzenia obfitych Bożych darów.

VII. Nigdy nie jest za późno, aby nadać swojemu życiu sens – pod takim hasłem realizowany jest pilotażowy program „Senior +”. Pan Wójt Mirosław Walasek i Gminna Bibliotek Publiczna zapraszają na spotkania informacyjne:

– 10.04 w Gminnej Bibliotece w Michałowie godz. 16-a,

11 kwietnia br. w Fillii bibliotecznej w Górach godz. 16-a

27 kwietnia br. w świetlicy środowiskowej w Węchadłowie o godz. 16-ej

VIII. Dziękujemy Dobremu Panu Bogu za Dar czasu rekolekcji Wielkopostnych.
Dziękujemy Panu Bogu za wszystkich, którzy gorliwie uczestniczyli w Wielkopostnych rekolekcjach, za tych którzy skorzystali z sakramentu Pokuty i Pojednania, czyli Spowiedzi Św.
Polecamy Panu Bogu w modlitwie, te osoby, które nie mogły uczestniczyć w rekolekcjach – chorych, samotnych i cierpiących.
Niezmiennie bardzo potrzebna jest modlitwa za naszych parafian, którzy z lenistwa nie wzięli udziału w naszych rekolekcjach i z lenistwa zaniedbują swoje życie duchowe.
Dziękujemy Panu Bogu za osobę O. Pawła, który swoją obecnością, oraz głoszonym Słowem Bożym pomagał nam wszystkim w gorliwym przygotowaniu się na zbliżające się Święta Wielkanocne.

Katechizm Jezus jest z nami. Podręcznik i ćwiczenia dla klasy III komplet