Ogłoszenia Parafialne 14.04.2019 r.

Niedziela Męki Pańskiej – Palmowa – 14.04.2019 r.
I. Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej, rozpoczyna uroczysty obchód Wielkiego Tygodnia. Jego punktem kulminacyjnym będzie Święte Triduum Paschalne upamiętniające wydarzenia od Ostatniej Wieczerzy po chwalebny dzień zmartwychwstania Pańskiego. W tych świętych dniach odnajdujemy najgłębszy sens życia Kościoła, świętej liturgii oraz źródło wszelkiej łaski.

II. Okazja do Spowiedzi Św. od poniedziałku do środy 30 min. przed Mszą Św. i w Wielki Czwartek po zakończeniu Mszy Św. Wieczerzy Pańskiej.
Odwiedziny zgłoszonych chorych w środę od godz. 9-ej w kolejności: Wrocieryż, Sędowice, Tur Dolny i Górny. Lektorów, Ministrantów i osoby, które chciałyby czytać teksty liturgiczne podczas Triduum Paschalnego zapraszam na spotkanie w czwartek o godz. 10-ej.

III. Święte Triduum Paschalne rozpoczniemy sprawowaniem pamiątki Ostatniej Wieczerzy – uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej w czwartek o godz. 18-ej. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza wystawienia – ciemnicy.
Zapraszam do wspólnego śpiewu Gorzkich Żali o godz. 19.30.

IV. Nabożeństwo Drogi krzyżowej w Wielki Piątek zostanie odprawione o godz. 18-ej, po której będziemy sprawowali liturgię Męki Pańskiej. Zachęcamy do uczczenia Zbawiciela poprzez wysłuchanie opisu Męki Pańskiej oraz adorację krzyża św., za którą można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Po Komunii św. w uroczystej procesji przeniesiemy Najświętszy Sakrament do grobu Pańskiego. Tak jak w ubiegłym roku adoracja w Wielki Piątek potrwa do północy.
Zapraszam do adoracji wszystkich parafian w następującym porządku:
20.00 – 21.00 – Mieszkańcy Wrocieryża.
21.00 – 22.00 – mieszkańcy Sędowic z Wałami i Helenówką
22.00 – 23.00 – mieszkańcy Tura Górnego, Pawłowic, Jelczy Małej i Wielkiej
23.00 – 0.00 – mieszkańcy Tura Dolnego i Tura Piaski,
Przynieśmy książeczki do nabożeństwa – ufam, że w każdej z tych grup znajdą się osoby, które poprowadzą np. modlitwę różańcową, koronkę do Bożego Miłosierdzia, Litanie i wspólny śpiew pieśni.
W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły.

V. Wielka Sobota to czas modlitwy i wyciszenia przy grobie Chrystusa. Zapraszamy do chwil rodzinnej adoracji Najświętszego Sakramentu i oddania czci krzyżowi św.
Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny
w kościele o godz. 8.00 i 12.00 w kaplicy o godz. 10-ej.
Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 19.00. Po obrzędach poświęcenia ognia, wysłuchaniu orędzia paschalnego i bogatej liturgii słowa odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.
VI. WIELKA NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO.
Procesja Rezurekcyjna i Msza Św. o godz. 600.
Później Msze Św. o godz. 10-ej w kaplicy i 12-ej w kościele.
Nie będzie Mszy Św. o godz. 8-ej.
Starajmy się znaleźć czas na udział w nabożeństwach Triduum Paschalnego – Prosimy naszych Strażaków o wartę przy Grobie Pańskim.
Na procesję rezurekcyjną prosimy całą asystę, czyli Służbę Liturgiczną Ołtarza, strażaków, mężczyzn do niesienia chorągwi, panie do niesienia obrazów i feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów. W minionym tygodniu pożegnaliśmy:

  • Robert Staszowski + Józef Stawiarz + Szczepan Antas – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…