Ogłoszenia parafialne 16.06.2019 r.

Niedziela Trójcy Przenajświętszej – 16.06.2019 r.
I. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.

II. W miniony wtorek 53 osoby przyjęły Sakrament bierzmowania przez posługę ks. bp Ordynariusza Jana Piotrowskiego.
Składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do tego, uroczystość bierzmowania w naszej parafii odbyła się w godny sposób. Dziękuję P. Organiście, P. Kościelnemu, P. Katechetce a przede wszystkim rodzicom młodzieży za posprzątanie i udekorowanie kościoła, za wykoszenie trawy i uporządkowanie terenu przy kościele, parkingu i na cmentarzu grzebalnym. Bóg zapłać za dar ołtarza – różańce i stuły kapłańskie z przeznaczeniem na Misje i dar pieniężny z przeznaczeniem na odnowienie naczyń liturgicznych w naszej parafii. Młodzież bierzmowana dzisiaj odbiera pamiątkowe dyplomy.

III. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian oraz grupy duszpasterskie. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 12-ej, po której wyruszy procesja. Ołtarze znajdować się będą w tradycyjnych miejscach. Moja serdeczna prośba, aby w przygotowanie ołtarzy zaangażowała się większa liczba osób. W tym roku serdecznie proszę mieszkańców:
Jelczy Małej i Wielkiej , o przygotowanie ołtarza przy posesji P. Franciszka Kozika;
Pawłowic i Tura Dolnego nr 20 – 69; przy posesji P. Bogdana Matyjasa;
Tura Dolnego od nr 3 – 19, oraz Tura Piaski przy posesji Rod. Jonczyk;
Tura Górnego przy posesji Rod. Skowronków.
Bardzo proszę Naszych strażaków o zabezpieczenie procesji szczególnie na odcinku głównej szosy.
Zapraszamy całą asystę: Naszych Strażaków, Panie z Kół Gospodyń Wiejskich, Dzieci komunijne i z rocznicy w strojach liturgicznych, dziewczynki do sypania kwiatów, lektorów, ministrantów.
Podczas trwania tzw. oktawy uroczystości Bożego Ciała Msza Święta z procesją wokół kościoła codziennie o godz. 18-ej, a w przyszłą Niedzielę o 12-ej.

IV. Dziewczynki pragnące sypać kwiaty przed Najświętszym Sakramentem i ministrantów zapraszam na spotkanie w środę po Mszy Św. wieczornej.

V. Pielgrzymka Dzieci I Komunijnych do Kałkowa odbędzie się w innym, bardziej dogodnym terminie – osoby które wpłaciły pieniądze mogą je odebrać w zakrystii.

VI. Jubilatom i solenizantom nowego tygodnia niech obficie błogosławi Bóg w Trójcy Jedyny.