Ogłoszenia Parafialne 06.10.2019 r.

XXVII Niedziela Zwykła – 6.10.2019 r.

I. W dzisiejszą niedzielę Pan Jezus podkreśla nieocenioną moc wiary. W październikowym czasie modlitwy różańcowej, rozważając tajemnice z życia Chrystusa i Matki Bożej, odradzamy i umacniamy naszą wiarę. Niech nie zabraknie osobistego wysiłku w pomnażaniu daru, który otrzymaliśmy na chrzcie św.

II. Tegoroczny październik został ogłoszony przez papieża Franciszka nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Okazją do tego jest 100. rocznica ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej.

III. W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodzić kolejny Dzień Papieski odbywający się w tym roku pod hasłem „ Wstańcie, chodźmy”. Tego dnia zbiórka ofiar do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

IV. Liturgiczną Służbę Ołtarza, czyli lektorów, ministrantów i kandydatów na ministrantów zapraszam na Mszę Św. we wtorek o godz. 16-ej.
Po nabożeństwie spotkanie formacyjne.

V. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich. Nowe nr Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Promyczka dobra dla dzieci.

VI. Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej.