Ogłoszenia parafialne 10.11.2019 r.

XXXII Niedziela Zwykła – 10.11.2019 r.

I. Dzisiejsza listopadowa niedziela ukierunkowuje nasze myśli na zmartwychwstanie i życie wieczne. Wspominając w tych dniach naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy, że również kresem naszych ziemskich dróg jest wieczna rzeczywistość.

II. Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie. W bieżącym roku dzień ten poświęcony jest sytuacji chrześcijan w Sudanie Południowym.

III. Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie. Jest to zarazem Uroczystość Odpustowa ku czci Św. Marcina Bp i wyznawcy – patrona naszej parafii.
Msze Św. w kościele o godz. 8-ej i 12-ej. Nie będzie Mszy Św. w kaplicy. Zwyczajem ubiegłych lat niech dzień naszego Odpustu parafialnego będzie takim naszym lokalnym – świętowaniem Dnia Niepodległości, dniem Modlitwy za Ojczyznę. – Zapraszam na uroczystą Sumę Odpustową o godz. 12-ej – władze Samorządowe – poczty sztandarowe OSP i innych organizacji z terenu Gminy, wszystkich strażaków, Panie z Kół Gospodyń Wiejskich – Sumę odprawi i homilię wygłosi O. Andrzej – franciszkanin z Pińczowa – Po Sumie procesja eucharystyczna wokół kościoła – zapraszam całą asystę – Liturgiczną Służbę Ołtarza, naszych strażaków i w miarę możliwości dziewczynki do sypania kwiatów.

IV. Naszych lektorów, ministrantów i kandydatów na ministrantów zapraszam we wtorek na Mszę św. o godz. 16-ej – po nabożeństwie spotkanie formacyjne.

V. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – są nowe nr Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

VI. Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia obfitych Bożych darów.