Ogłoszenia parafialne 01.03.2020 r.

I Niedziela Wielkiego Postu – 1.03.2020 r.

I. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu. Kończą się właśnie trwające od Środy Popielcowej Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Warto przytoczyć przy tej okazji słowa Świętego Jana Pawła II: „Rozpoczynający się okres Wielkiego Postu jest okazją do bardziej intensywnej modlitwy i wielkodusznej pokuty dla ubłagania Boga o łaskę nawrócenia serc i dar pokoju w sprawiedliwości dla wszystkich ludzi”. Starajmy się, aby owoce duchowe, jakie w tym czasie otrzymamy, promieniowały wokół nas, a trud stawania się lepszymi ofiarujmy także za innych, zwłaszcza za tych, którzy obrażają Pana Boga i za to nie przepraszają, oraz za pokój na świecie.
W dzisiejszą niedzielę przypada święto państwowe (od 2011 r.): Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny.

II. W pierwszy piątek miesiąca będziemy przepraszać Boże Serce za wszelki brak miłości, za lekceważenie daru Bożego miłosierdzia. Będziemy prosić o łaskę nawrócenia dla siebie i dla tych, którzy Pana Boga przepraszać nie chcą.
Okazja do spowiedzi św. pierwszopiątkowej w kościele od godz. 1530, później Droga Krzyżowa i Msza Św.
W kaplicy spowiedź od 1730 i Msza Św. z nabożeństwem. Wszystkich parafian serdecznie zachęcam do pojednania się z Panem Bogiem i bliźnimi, do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej oraz do licznego udziału w pierwszopiątkowym nabożeństwie.

III. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zbiórka ofiar do puszek na potrzeby misji po każdej Mszy Świętej.

IV. Nauki przygotowujące do Sakramentu Małżeństwa – Kurs przedmałżeński – rozpocznie się w najbliższą sobotę w kościele OO. Franciszkanów w Pińczowie o godz. 19-ej.

V. Pani krawcowa zaprasza rodziców z dziećmi przygotowującymi się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Św. do przymiarki w najbliższy piątek do godz. 18-ej i w sobotę do godz. 15-ej.

VI. Dostojnych jubilatów i drogich solenizantów otaczamy serdeczną pamięcią i zawierzamy opiece świętych patronów.