Ogłoszenia parafialne – 03.05.2020 r.

IV Niedziela Wielkanocna – 3.05.2020 r.

I. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Musimy prosić Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy. Musimy modlić się o dobre i liczne powołania kapłańskie i zakonne, o ludzi gotowych pójść przemieniać serca innych, podjąć trudne zadania wobec współczesnego świata. Mając wśród siebie kapłanów, mamy dostęp do niewyczerpanych Bożych łask płynących z sakramentów świętych.

II. Podczas tego tygodnia będziemy szczególnie prosić o powołania kapłańskie i zakonne z naszej wspólnoty parafialnej. Prośmy o pomoc Tę, która wiernie i do końca trwała przy Chrystusie i przy rodzącym się Kościele w dniu Pięćdziesiątnicy. Maryja jest najlepszą Matką wszystkich kapłanów i Wychowawczynią powołań kapłańskich.

III. Dzisiaj wspominamy kolejną rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w 1791 r. Pamiętając o tym doniosłym wydarzeniu z naszej historii, polecajmy Maryi – Królowej naszą Ojczyznę. Polecajmy Jej rządzących i tworzących prawo, aby zawsze mieli na uwadze sprawiedliwość społeczną i dobro wszystkich Polaków. Prośmy Maryję, aby dla Jej Syna otworzyły się wszystkie polskie serca.

IV. W poniedziałek przypada liturgiczne wspomnienie Św. Floriana – patrona m.in. strażaków – otaczamy naszą życzliwością i modlitwą wszystkich strażaków zwłaszcza druhny i druhów z jednostek OSP z naszej wspólnoty parafialnej.

V. W piątek – Uroczystość Św. Stanisława bp i m. – głównego patrona Polski i naszej diecezji – nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

VI. Przypominam, że w naszym kościele w maju codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej po Mszy Św. o godz. 1800. Weźmy udział w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.
W tak wielu sprawach osobistych, rodzinnych i narodowych możemy i powinniśmy prosić o Jej wstawiennictwo.

VII. Zachęcam do nabycia i lektury czasopism katolickich – Niedziela – Gość Niedzielny – Mały Gość Niedzielny dla dzieci

VIII. Solenizantów i jubilatów najbliższych dni zawierzamy opiece Chrystusa Dobrego Pasterza.