Ogłoszenia parafialne 23.08.2020r.

XXI Niedziela Zwykła – 23.08.2020 r.
I. Przed nami ostatni tydzień sierpnia – miesiąca trzeźwości, a dla wielu ostatnie dni urlopów i wakacji.
Starajmy się jak najlepiej wykorzystywać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji rodzinnych czy przyjacielskich, na dobrą lekturę i budujące rozmowy. Zachęcam przy tej okazji do lektury książek i prasy katolickiej.

II. Dzisiaj przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Dzień ten został ustanowiony przez Parlament Europejski w 2008 roku, a termin jego obchodu związany jest z datą podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow. Po raz pierwszy był publicznie obchodzony dopiero w 2011 roku w Warszawie. Dziś, gdy tak często podważa się i relatywizuje fakty historyczne, próbuje się naginać historię w imię tzw. poprawności politycznej, nie możemy o tym zapominać. Tego dnia módlmy się o dobre owoce ich cierpień dla przyszłych pokoleń.

III. W środę ponownie nasze myśli i serca skierujemy na Jasną Górę, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Można powiedzieć, że jest to bardzo polskie święto. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał Święty Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”.

IV. Dzieci przygotowujące się do I Spowiedzi i Komunii Św. zapraszam na przygotowanie liturgiczne jutro – poniedziałek na godz. 18.30.

V. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy w tym tygodniu ofiarowali kwiaty do dekoracji naszego kościoła.

VI. W najbliższych dniach wiele osób będzie przeżywać swoje Imieniny, także różne Jubileusze – kierujemy do Nich serdeczne życzenia wszelkiego Dobra i Bożego Błogosławieństwa na co dzień.

VII. W tym tygodniu pożegnaliśmy śp. Mieczysława Kociełka i śp. Alinę Kwapień – rodzinom składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecamy Miłosiernemu Panu Bogu – Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie … .