Ogłoszenia parafialne 30.05.2021 r.

Niedziela  Najświętszej Trójcy –  30.05.2021 r.

I. Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce.

II. Zakończyliśmy obrzędy poświęcenia pól w poszczególnych miejscowościach. Serdecznie dziękuję za przygotowanie ołtarzy, dar obecności, wspólnej modlitwy i złożone ofiary na Msze Św. z tej racji, które będą odprawione podczas oktawy Bożego Ciała.

III.  Wczoraj 20-oro dzieci przystąpiło po raz pierwszy do sakramentu pokuty i pojednania, czyli Spowiedzi Św. Dzisiaj natomiast dzieci te będą po raz pierwszy w życiu w pełni uczestniczyć we Mszy Św. o godz. 12-ej przyjmując I komunię Św. Składam serdeczne podziękowanie Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za trud wychowania dzieci i za wszelkie i prace podjęte w tym celu, aby dzisiejsza uroczystość była przeżyta godnie i okazale.

Bóg Zapłać za wykoszenie trawy przy kościele, przy parkingu, za posprzątanie kościoła i otoczenia, za dekorację naszej świątyni i za dar dla parafii – ofiara pieniężna na odnowienie monstrancji.

Dziękuję P. Katechetkom: Ewie Gręda i Renacie Pasek za sumienne i dokładne przygotowanie dzieci do pierwszej spowiedzi Św. i komunii Św.

IV. Jutro przypada liturgiczne święto Nawiedzenia N.M.P. w naszej parafii Uroczystość Odpustowa – Suma Odpustowa o godz. 12-ej połączona z nabożeństwem majowym – nie będzie procesji eucharystycznej.

V. W najbliższy czwartek, 3 czerwca, w liturgii będziemy celebrowali uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego narodu. Udział w procesji eucharystycznej jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, że jest w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo.

Ołtarze znajdować się będą w tradycyjnych miejscach. Moja serdeczna prośba, aby w przygotowanie ołtarzy zaangażowały się te osoby, które do tej pory tego nie robiły. W tym roku serdecznie proszę mieszkańców Wrocieryża z domów:

od nr 1 – 15, o przygotowanie ołtarza przy posesji P. Franciszka Kozika;

z domów od nr 23 – 47 przy posesji P. Bogdana Matyjasa;

z domów od nr 53 – 89 przy posesji Rod. Jonczyk;

z domów od nr 91 – 112 przy posesji Rod. Skowronków.

Procesja po Mszy Św. o godz. 12-ej.

Bardzo proszę druhów  strażaków z OSP  o zabezpieczenie procesji szczególnie na odcinku głównej szosy.

Zapraszamy całą asystę: Naszych Strażaków, Panie z Kół Gospodyń Wiejskich, Dzieci Komunijne i te które rok temu przystąpiły do I Komunii Św.  w strojach liturgicznych, dziewczynki do sypania kwiatów, lektorów, ministrantów i kandydatów. Dziewczynki, które będą sypać kwiaty, lektorów i ministrantów zapraszam na przygotowanie liturgiczne w środę o godz. 1715.

Podczas nabożeństwa i procesji zachowujemy bezpieczną odległość od siebie jeśli to będzie niemożliwe zakrywamy usta i nos.

VI. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek Miesiąca:

w kaplicy spowiedź od 1600 i o godz. 1630 Msza Św. i nabożeństwo

W kościele spowiedź od 1730, i o godz. 1800 Msza Św. z nabożeństwem.

VII. W przyszłą Niedzielę na Mszę Św. o godz. 12-ej zapraszam Dzieci, które przed rokiem przystąpiły do I Spowiedzi i Komunii Św. Dla tych dzieci będzie przygotowanie liturgiczne w środę o godz. 1630. Okazja do spowiedzi św. codziennie od 1730.

VIII. Ministranci przed kościołem oferują prasę katolicką – nr Gościa Niedzielnego – Niedzieli – Zachęcam do lektury.

IX. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

X. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł Marian Domagała. Pamiętajmy o Nim w modlitwach oraz o Jego najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.