Ogłoszenia parafialne 25.07.2021 r.

XVII  Niedziela  Zwykła  –  25.07.2021 r.

I. Każda Msza Święta rozpoczyna się wezwaniem do modlitwy, kierowanym do nas przez celebransa, byśmy do wspólnej intencji dołączyli osobiste, z którymi przyszliśmy. Czy o tym pamiętamy? Czy zabieramy na Eucharystię także osobiste sprawy, by przedstawić je Panu? Jezus może spełnić nasze prośby, przemienić nasze życie, dosłownie dokonać cudu, o ile z pełnym zaufaniem potrafimy złożyć w Jego dłonie to, co czasami określamy jako „niewiele”. Uczmy się od apostołów postawy zawierzenia, z którą złożyli w dłonie Jezusa pięć chlebów i dwie ryby. Jezus nakarmił tłumy. Dokonał cudu. Czy w naszym życiu nie mógłby dokonać takich znaków?

II. Trwa czas urlopów, wakacji dany nam przez Boga, abyśmy zatroszczyli się o ubogacenie swojej duchowości. Warto rozejrzeć się wokół, by odkryć miejsca szczególnie upodobane przez Boga. Znajdźmy czas na budowanie pięknych relacji z bliskimi. Wakacje to czas żniw, zbiorów różnych plonów. Pamiętajmy o ciężkiej pracy rolników, która często nie jest doceniana, a służy nam wszystkim. Szanujmy ich trud.

III. W minioną Niedzielę złożono do puszek ofiarę jako wsparcie dla Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Pieniądze przesłano na konto uczelni – ofiarodawcom składam serdeczne Bóg Zapłać.

IV. Dziś obrzęd poświęcenia pojazdów i błogosławieństwo kierowców, oraz podróżujących. Przed błogosławieństwem będzie wspólna modlitwa w kościele, później podejdę do każdego pojazdu, przy którym krótkie modlitewne wezwanie i pokropienie wodą święconą. Oznaką, że ktoś życzy sobie takiego błogosławieństwa niech będzie obecność kierowcy i pasażerów przy pojeździe.

W tym roku kierowcy otrzymają brelok odblaskowy z napisem „Boże prowadź” i plakietkę z wizerunkiem Św. Krzysztofa.

V. Serdecznie dziękuję trzem rodzinom z Wrocieryża za kwiaty do kościoła, także doniczkowe.

Do nabycia prasa katolicka.

VI. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.