Ogłoszenia Parafialne 28.08 – 04.09.2022 r.

XXII  Niedziela  Zwykła  – 28.08.2022 r.

I. Dziś ostatnia niedziela wakacji, w liturgii dwudziesta druga niedziela w ciągu roku kościelnego. Eucharystia stanowi centrum niedzieli i życia chrześcijańskiego. Niech sprawowanie tajemnicy paschalnej Chrystusa umacnia nas na drodze podejmowania codziennych obowiązków. Dziś prosimy Boga, aby wszystko co dobre w nas, nieustannie umacniał i strzegł (kolekta mszalna).

II. Zapraszam naspotkanie Rady Parafialnej dzisiaj o godz. 16-ej.

III. W czwartek, 1 września, początek nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci, rodziców, wychowawców i nauczycieli na Mszę Świętą o godz. 800.

Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo na trud pracy i nauki w nowym roku szkolnym. Zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, czyli spowiedzi św. Okazja do spowiedzi codziennie 30 minut przed Mszą Św.

Tego dnia przypada także kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej (83). Naszą modlitewną pamięcią będziemy ogarniali wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny. Nie ustajemy w modlitwie o Pokój na Świecie zwłaszcza o jak najszybsze zakończenie wojny na Ukrainie.

IV. W tym tygodniu Pierwszy piątek miesiąca – spowiedź w kaplicy od godz. 16-ej, w kościele od 1730, później Msze św. z nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

V. Rodziców i Dzieci z klas III Szkół Podstawowych zapraszam do wspólnej modlitwy i spotkanie w przyszłą Niedzielę na Mszy Św. o godz. 12-ej.

VI. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela.

VII. Dziękujemy nowożeńcom Kamilowi i Beacie za kwiaty na ich zaślubiny i dzisiejszą Niedzielę, życząc wszelkiego dobra, Łask Bożych, opieki Matki Bożej w życiu małżeńskim i rodzinnym.

VIII. Wszystkim świętującym w tym tygodniu dzień urodzin, imienin oraz różnego rodzaju rocznice i jubileusze składamy najlepsze życzenia. Niech Bóg otacza Was swoją opieką na drogach codzienności, obdarza radością i pokojem oraz umacnia w trudach i przeciwnościach. Pracujących na roli, niech dobry Pan Bóg zachowa w bezpieczeństwie i obdarzy wytrwałością w trudzie.