Ogłoszenia parafialne 26.12.2022 r.

Św. Szczepana Pierwszego Męczennika – 26.12.2022 r.

I. Wdrugi Dzień Świąt czcimyŚw. Szczepana – Diakona i męczennika.Obrzęd poświęcenia owsa w kaplicy i w kościele na Mszy Św. o godz. 1200.

Ofiara na tacę z dnia dzisiejszego przeznaczona jest na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

II. Dziękuję Panu kościelnemu i jego bliskim za przygotowanie dekoracji świątecznej w kościele. także dzieciom i młodzieży za przygotowanie i udekorowanie choinek między innymi serduszkami, które dzieci przynosiły w czasie nabożeństw różańcowych. Dziękuję Panom, którzy nie odmówili pomocy w przyniesieniu do kościoła konstrukcji szopki i Panu, który z własnej inicjatywy wykonał drobną naprawę przy postumencie figury Serca Pana Jezusa.

III. Jutro, w święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, tradycyjnie pobłogosławimy wino. Tradycja święcenia wina w dniu św. Jana sięgająca swoimi korzeniami Średniowiecza, ma bardzo piękną symbolikę. Pobłogosławiony trunek ma bowiem nie tylko zachować ludzi od pragnienia i chronić przed zatruciami. Poświęcone wino jest symbolem miłości, a jego spożycie uwalnia od trucizny zła i nienawiści oraz pomaga w szerzeniu wzajemnego zrozumienia i życzliwości. Można też przynieść własne wino do poświęcenia.

IV. Zbliża się koniec roku. 31 grudnia zapraszamy o godz. 16-ej na Mszę Św.     i dziękczynne nabożeństwo eucharystyczne, w czasie którego podziękujemy za dary i łaski otrzymane w minionym roku, będziemy błagać Boga o przebaczenie wszystkich naszych grzechów popełnionych indywidualnie i społecznie, a także prosić o błogosławieństwo Boże na rozpoczynający się nowy rok.

V. Zazwyczaj I Niedziela po Bożym Narodzeniu przeżywana jest jako liturgiczne święto Św. Rodziny. W tym roku to święto zostało przeniesione na piątek tego tygodnia, ze względu, że w Niedzielę 1 stycznia przypada – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Nowy Rok. Jest to również Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Ciągle słyszymy o nowych konfliktach, które wybuchają w różnych miejscach świata. W czasie modlitwy o pokój módlmy się także o opamiętanie dla tych, którzy dla własnych interesów sieją niepokój i wywołują konflikty.

VI. Wizytę duszpasterską zwaną „kolędą” rozpocznę po Nowym Roku.

VII. Ofiary składane przy opłatkach wigilijnych zasiliły kasę parafialną – tacową – za złożone ofiary serdeczne Bóg zapłać.

VIII. W zakrystii można nabyć kalendarze na Nowy Rok – ścienne i Kalendarz Rolniczy w formie książkowej.

IX. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela.

X. W miniony wtorek pożegnaliśmy śp. Katarzynę Kociełek – bliskim składamy serdeczne kondolencje, a zmarłą polecamy dobremu Panu Bogu – Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie… .

X. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.