Ogłoszenia parafialne – 26.11.2023 r.

Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – 26.11.2023 r.

I. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. W dzisiejszą niedzielę warto zapytać się siebie: na ile świadomie przeżywam rok liturgiczny i czynnie włączam się w jego celebracje? Warto też spojrzeć wstecz i zrobić osobisty rachunek sumienia z budowania, pogłębiania mojej przyjaźni z Bogiem i bliźnimi, z umacniania mojej wiary, nadziei i miłości.

II. W środę 29 listopada 2023 r. przypada IX rocznica ingresu Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego do Bazyliki Katedralnej w Kielcach.

         Z tej racji tego dnia będzie sprawowana Msza św. w intencji Księdza Biskupa o godz. 18.00 w Bazylice Katedralnej.

         Serdecznie zapraszamy do udziału w tej uroczystości i polecamy dostojnego Jubilata pamięci modlitewnej.

III. W najbliższą niedzielę przypada pierwsza niedziela Adwentu. Rozpoczniemy czas radosnego oczekiwania i przygotowania na spotkanie z Panem. Najpierw na powtórne przyjście Chrystusa na kończy czasów, a także na świętowanie pierwszego przyjścia Pana na ziemię.

Wyrazem tego oczekiwania będzie nasza wspólna modlitwa podczas Mszy Św. tzw. Rorat w dni powszednie, a także wspólna modlitwa śpiewem Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP w Niedziele przed Mszą Św.  o godzinie 800. Początek modlitwy Godzinkami 730.

Do udziału w Roratach w dni powszednie o godz. 16-ej zachęcam wszystkich, zwłaszcza dzieci i młodzież.

Dzieci, które będą uczestniczyć w Roratach, proszę aby przynosiły ze sobą tzw. Lampiony Adwentowe – jako symbol oczekiwania – Jak powinien wyglądać taki lampion można zobaczyć w Internecie – można go wykonać samemu przy pomocy rodziców, lub starszego rodzeństwa, albo zakupić gotowy w religijnych sklepach internetowych.

IV. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela.

V. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca, okazja do spowiedzi św. pół godziny przed Mszą Św. w kościele i w kaplicy.

VI. W Niedzielę 12- go listopada złożono do puszek ofiarę jako wsparcie Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w potrzebie – Bliski Wschód – pieniądze zostały przelane na konto stowarzyszenia. Ofiarodawcom składam serdeczne Bóg Zapłać.

VII. Zgodnie z apelem ks. bpa Ordynariusza, w dniu dzisiejszym możemy złożyć ofiarę do puszki przy wyjściu z kościoła jako wsparcie Duszpasterstwa Młodzieży naszej diecezji.

VIII. W zakrystii można nabyć kalendarze na nowy rok – ścienne – misyjne, których zakup wspiera Dzieła Misyjne Kościoła, oraz rolnicze w formie książki z ciekawymi i dobrymi treściami.

IX. Zgłoszono propozycję, abyśmy jako parafia zaangażowali się w akcję Szlachetna Paczka – do 10 grudnia można przynosić do kancelarii parafialnej produkty żywnościowe o długim terminie ważności – środki czystości – pościel itp., które zostaną przekazane potrzebującym przez wolontariuszy akcji.

X. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Najświętszej.

XI. We wtorek pożegnaliśmy śp. Henryka Rusek – bliskim składamy wyrazy współczucia, a zmarłego polecamy dobremu Panu Bogu – Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie… .