Ogłoszenia parafialne 23.06.2024 r.

XII Niedziela Zwykła – 23.06.2024 r.

I. „Kim dla mnie jest Jezus Chrystus?” – to pytanie winno nam towarzyszyć zawsze i wszędzie. A razem z nim właściwa odpowiedź, że jest On naszym Panem, Mistrzem i Mesjaszem. Rozpoczynający się czas wakacji i urlopów staje się wspaniałą okazją, aby o tym zaświadczyć. Prośmy, by nie zabrakło nam w tym wiary i odwagi…

Witamy naszych wakacyjnych gości, a trudniących się pracą na roli wspieramy naszą serdeczna modlitwą.

II. Każdego czerwcowego wieczoru o godz. 18-ej zapraszamy na nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa.

III.  Jutro przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. To poza Jezusem i Jego Matką, Maryją, jedyny święty, którego czcimy ziemskie narodziny. Przez jego wstawiennictwo pragniemy modlić się o łaskę bycia wiarygodnym świadkiem Jezusa Chrystusa.

IV. Natomiast w sobotę, 29 czerwca, świętować będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. To dwa filary, na których opiera się cała nasza kościelna wspólnota. Podczas Mszy Świętych będziemy się modlić w intencji całego Kościoła, jego widzialnej głowy – papieża, a także nas samych, byśmy stawali się apostołami Chrystusa w miejscu naszej pracy, nauki i odpoczynku. W sobotnią uroczystość w kaplicy Msza Św. o 1630, w kościele Msza Św. o godz. 18-ej. Zaś złożone tego dnia ofiary na tacę przeznaczone zostaną na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

V. Składam serdeczne podziękowanie za kwiaty do kościoła.

Proszę, aby o kwiaty na przyszłą Niedzielę zatroszczyli się kolejni mieszkańcy Sędowic.

VI. Osoby należące do Rady Parafialnej zapraszam na spotkanie dzisiaj o godz. 16-ej.

VII. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela, Mały Gość dla dzieci.

VIII. Życzliwością i modlitwą pragniemy otoczyć naszych ojców w dniu ich święta, a także wszystkich obchodzących w rozpoczynającym się tygodniu swoje osobiste uroczystości. W miniony wtorek pożegnaliśmy śp. Tadeusza Maja – bliskim składamy wyrazy współczucia, a zmarłego polecamy Miłosiernemu Panu Bogu – Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie … .