Ogłoszenia parafialne 14.07.2024 r.

XV Niedziela Zwykła – 14.07.2024 r.

I. Jesteśmy nieustannie posyłani przez Pana, aby głosić królestwo Boże, aby świadczyć, że Pan jest i działa pośród nas. Tę misję realizujemy przez codzienną wierność Ewangelii, między innymi przez udział w niedzielnej Eucharystii.

II. We wtorek, 16 lipca, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Góra Karmel ze Starego Testamentu kojarzy nam się z obroną wiary w Jedynego Boga przez proroka Eliasza, w średniowieczu stała się miejscem powstania zakonu karmelitańskiego. Z tym dniem i z karmelitańską rodziną zakonną wiąże się również tradycja noszenia szkaplerza i związane z nim obietnice Matki Bożej. Niech będzie on znakiem, że chcemy naśladować Maryję w Jej zawierzeniu Bogu i Jego słowu.

III. Ponieważ we wtorek, 25 lipca, czcimy Świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, już w przyszłą niedzielę w naszej parafii pobłogosławimy pojazdy mechaniczne i będziemy się modlili o roztropne ich wykorzystywanie.

Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii będzie miało miejsce po każdej Mszy Świętej – już dziś serdecznie zapraszam!

IV. Dziękuję serdecznie osobom i rodzinom z Sędowic – za kwiaty na dzisiejszą niedzielę i rozpoczynający się nowy tydzień. W tym tygodniu serdecznie proszę, aby o kwiaty do naszej świątyni zadbały następne osoby i rodziny z Sędowic.

V. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela.

VI. Pozdrawiamy wszystkich korzystających z wakacji i urlopów, życząc pięknego i bezpiecznego wypoczynku. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Prosimy o Bł. Boże dla trudzących się pracą na roli.