Ogłoszenia parafialne 28.07.2024 r.

XVII Niedziela Zwykła – 28.07.2024 r.

I. Podczas Eucharystii doświadczamy cudu rozmnożenia chleba i zaspokajania najgłębszych ludzkich potrzeb i pragnień. Pragniemy trwać w dziękczynieniu za to, że Pan otwiera rękę i karmi nas do syta, że udziela wielu łask i towarzyszy nam na drogach życia…

II. Odpowiadając na prośbę ks. bp Ordynariusza, dzisiaj przy wyjściu z kościoła możemy wesprzeć ofiarą powstanie filmu „ Znak sprzeciwu” opowiadający o wydarzeniach z przed 40 lat – kiedy młodzież z Włoszczowy stanęła w obronie krzyży usuwanych ze szkół przez władze komunistyczne.

III. Dnia 1 sierpnia będziemy przeżywali 80. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Niech wspomnienie tego zrywu przypomina nam nieustannie o potrzebie modlitwy za naszą umiłowaną ojczyznę, za tych, którzy w walce o jej wolność oddali swoje życie, aby Ich cenna ofiara nie została zmarnowana przez nasze pokolenie, oraz za tych, którym powierzono w niej odpowiedzialne stanowiska, aby byli ludźmi prawdy i sumienia.

IV. Rozpoczynający się w tym tygodniu sierpień jest miesiącem wielu ważnych wydarzeń w historii naszej ojczyzny. To miesiąc pieszych pielgrzymek do Tronu Jasnogórskiej Madonny oraz wytężonej pracy przy żniwach. Wesprzyjmy modlitwą również podejmujących trudy pielgrzymowania bądź pracy w polu, sadzie czy ogrodzie. Wykorzystajmy go także, by ćwiczyć wolę i ducha przez całkowitą lub czasową abstynencję od alkoholu.

V. W piątek, który jest pierwszym w miesiącu okazja do spowiedzi św. 30 min. przed Mszami Św. tak w kaplicy jak i w kościele.

W kościele o godz. 1715zostanie wystawiony w monstrancji Najświętszy Sakrament i możliwość indywidualnej adoracji, którą zakończymy o godz. 18-ej nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa i Mszą wotywną o Sercu Bożym.

VI. Składam serdeczne podziękowanie za kwiaty do kościoła osobom i rodzinom –

Proszę, aby o kwiaty na przyszłą Niedzielę zatroszczyli się kolejni mieszkańcy Sędowic.

VII. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela.

VIII. Składamy najserdeczniejsze życzenia świętującym w tym tygodniu swoje urodziny i imieniny i ważne rocznice.