Ogłoszenia parafialne 16.06.2024 r.

XI Niedziela Zwykła  – 16.06.2024 r.

I. W prostych słowach, za pomocą przypowieści Pan Jezus przybliża rzeczywistość Bożego królestwa, do którego wszyscy jesteśmy zaproszeni.

II. Zapraszamy na czerwcowe nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa każdego dnia połączone z Mszą Św. o godz. 18-ej.

III. Rodzicom ośmiorga Dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Św. dziękuję za ofiarę na rzecz misji. Jeszcze raz dziękuję rodzicom wszystkich dzieci pierwszokomunijnych za pokrycie kosztów nowej drewnianej podstawy pod świecę paschalną, która już jest w użyciu.

IV. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela, kwartalnik Niedzieli – Prawdziwe bogactwo Polski.

Bardzo proszę, aby o kwiaty do kościoła na najbliższą Niedzielę zadbali mieszkańcy Sędowic. Termin dostarczenia kwiatów ustalamy z P. kościelnym Marianem.

V. Wielkimi krokami zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominam dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Niech to będzie błogosławiony czas naszego wypoczynku, regeneracji sił, ale także duchowego wzrostu. Nawet w wakacje można wybrać się na rekolekcje czy pielgrzymkę, a odwiedzając ciekawe miejsca, zwłaszcza w świątyniach nie tylko podziwiać piękno, ale oddać cześć Panu całego stworzenia. Msza Św. na zakończenie Roku szkolnego – piątek – godz. 800. Apeluję do dzieci i młodzieży, aby uczestnicząc we Mszach Św. na zakończenie Roku, uczynili to w sposób pełny, czyli przyjmując Komunię Św. Okazja do spowiedzi św. codziennie 30 min. przed Mszą Św. wieczorną

VI. Osoby wchodzące w skład Rady Parafialnej zapraszam na spotkanie w przyszłą Niedzielę o godz. 16-ej.

VII. Wszystkim przeżywającym w tym tygodniu swoje osobiste święta, imieniny i urodziny, a nade wszystko wszystkim Ojcom z racji Ich święta przypadającego w przyszłą Niedzielę składamy najlepsze życzenia.

VIII. Po zakończeni Mszy Św. proszę o pozostanie na chwilę w kościele.