Ogłoszenia Parafialne 21.07.2024 r.

XVI Niedziela Zwykła – 21.07.2024 r.

I. Usłyszeliśmy, że Bóg jest prawdziwie Dobrym Pasterzem, który lituje się nad swoim ludem i obdarza go wieloma dobrodziejstwami. Bądźmy wdzięczni za otrzymywane dary i starajmy się do Niego zbliżać i z Nim jednoczyć. Może warto w ten sposób wykorzystać trwający okres wakacji.

II. Dziękuję serdecznie osobom i rodzinom z Sędowic za kwiaty na dzisiejszą niedzielę i rozpoczynający się nowy tydzień. W tym tygodniu serdecznie proszę, aby o kwiaty do naszej świątyni zadbały następne osoby i rodziny.

III. W czwartek, 25 lipca, będziemy obchodzili święto Świętego Jakuba Apostoła. Należał do grona najbliższych uczniów, obok Piotra i Jana był świadkiem wielu cudów dokonywanych przez Jezusa. Pierwszy męczennik za wiarę z grona Dwunastu.

W tym dniu także przypada wspomnienie Świętego Krzysztofa, który zginął śmiercią męczeńską w III wieku. We wspólnocie Kościoła odbiera cześć jako patron kierowców, podróżujących oraz orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach.

Z tej racji dzisiaj obrzęd poświęcenia pojazdów i błogosławieństwo kierowców, oraz podróżujących. Przed błogosławieństwem będzie wspólna modlitwa w kościele, później podejdę do każdego pojazdu, przy którym krótkie modlitewne wezwanie i pokropienie wodą święconą. Oznaką, że ktoś życzy sobie takiego błogosławieństwa niech będzie obecność kierowcy i pasażerów przy pojeździe.

IV. KOMUNIKAT

Drodzy Wierni diecezji kieleckiej, przynależąc do Kościoła Chrystusowego nie żyjemy wyłącznie przeszłością, ponieważ w nadziei zostaliśmy zbawieni. Jednak wydarzenia sprzed 40 lat z Włoszczowy, skłaniają nas do przypomnienia sobie bohaterskiej postawy odważnych, młodych ludzi, którzy stawili opór twórcom nowego świata – świata bez Boga. W latach komunistycznego reżimu młodzież przeciwstawiła się dyskryminacji wierzących i rozpoczęła dwutygodniowy strajk okupacyjny żądając przywrócenia na swoje miejsce zdjętych z sal lekcyjnych krzyży. Z racji 40-tej rocznicy od tych wydarzeń, Stowarzyszenie „Rafael” przygotowuje film pt. „Znak sprzeciwu” nawiązujący do tej heroicznej postawy. Dosyć spore koszty produkcji potrzebują naszego wsparcia. Dlatego proszę o zorganizowanie na ten cel zbiórki ofiar do puszek w wybraną niedzielę wakacji. Ufam, że powstanie filmu przyczyni się do duchowego umocnienia wiernych i przypomni szlachetne postawy ludzi wiary, co będzie inspiracją dla nas żyjących w obecnym czasie.

Z darem modlitwy Wasz Biskup † JAN PIOTROWSKI

V. Odpowiadając na prośbę ks. bp zbiórka na podany cel będzie w przyszłą Niedzielę.

VI. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – Gość Niedzielny i Niedziela – Promyczek Dobra dla dzieci.

VII. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia, naszym wakacyjnym gościom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa oraz doświadczenia bliskości Zbawiciela i Jego Najświętszej Matki. Bożego Bł. przyzywamy dla wszystkich trudzących się pracą na roli, aby mogli bezpiecznie zebrać obfite plony.

VIII. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Krystynę Siekacz i Huberta Hanas – bliskim składamy wyrazy współczucia, a zmarłych polecamy dobremu Panu Bogu – Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie … .