Ogłoszenia Parafialne 26 luty 2017 r.

VIII Niedziela Zwykła – 26.02.2017

I. Dzisiejsza, ósma niedziela w ciągu roku zamyka pierwszą część tak zwanego okresu w ciągu roku, która stanowi swoisty pomost pomiędzy okresem Narodzenia Pańskiego a Wielkim Postem.
W najbliższą środę, 1 marca, rozpoczniemy zatem okres przygotowania do świąt Wielkanocnych, czyli właśnie Wielki Post.

II. W środę – Popielec – rozpoczniemy czas Wielkiego Postu.
Msze Św. w kościele o godz. 900 i 1700 w kaplicy o godz. 1500.
Czas Wielkiego Postu służy nam wiernym przede wszystkim jako przygotowanie do obchodu Świąt Wielkanocnych – Paschy.
W tym okresie wszyscy wierni mają obowiązek powstrzymywania się od udziału w zabawach – dyskoteki, potańcówki, prywatki.

Przypomnę, że obowiązek powstrzymywania się od udziału w zabawach obowiązuje nas wiernych również we wszystkie Piątki w ciągu roku z wyjątkiem Uroczystości.

W Środę popielcową obowiązuje nas post ścisły – to znaczy post jakościowy – czyli nie spożywamy potraw mięsnych, oraz post ilościowy – to znaczy ograniczamy nasze posiłki do trzech, lub mniej w tym jeden do syta.
Świadome i dobrowolne niezachowanie postu jest winą moralną czyli Grzechem.

III. Serdecznie zachęcam do udziału w Nabożeństwach Wielkopostnych.
Droga krzyżowa w każdy Piątek o godz. 1630.
Gorzkie Żale w Niedzielę przed Sumą o godz. 1130.

IV. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek miesiąca – okazja do Spowiedzi Św. w kaplicy od godz. 1430 – o godz. 1500 – Msza Św. z nabożeństwem ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa;
W kościele spowiedź od godz. 1600 i o 1630 Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, później Msza Św. z nabożeństwem.

V. W Pińczowie – w parafii Miłosierdzia Bożego przy ul. Jana Pawła II rozpocznie się przygotowanie do Sakramentu Małżeństwa, tzw. KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI.
Udział w takim przygotowaniu jest bezwzględnie wymagany do zawarcia Małżeństwa Sakramentalnego. Pierwsze spotkanie w najbliższą Niedzielę – 5 marca o godz. 1700.

VI. W tym tygodniu chciałbym nawiedzić parafian z Wizytą Duszpasterską w następującym porządku:
– Jelcza Mała i część Wielkiej – od P. Jerzego Sajana do P. Michała Makucha – poniedziałek.
– Jelcza Wielka – pozostała część – od P. Wojciecha Strączkiewicza do P. Tadeusza Rogozy – we wtorek.
– Wrocieryż – od P. Łukasza Ziółkowskiego do P. Tadeusza Kasprzyka – we czwartek.
– Wrocieryż c.d. – od P. Stanisława Gruszki do P. Mariana Węgrzynowica – w piątek.
– Wrocieryż c.d. – od P. Romana Kalety do P. Kazimierza Koźmińskiego w sobotę.
Rozpoczęcie kolędy w tych dniach od godz. 9-tej.
Serdecznie proszę o przyjazd po mnie 10 minut wcześniej i o odwiezienie mnie na plebanię po zakończeniu wizyty w danym dniu.
Podsumowanie kolędy wraz z podaniem wysokości ofiar na prace parafialne podam w przyszłą Niedzielę.

VII. Dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Spowiedzi Św. i Pierwszej Komunii Św. zapraszam w przyszłą Niedzielę na Mszę Św. o godz. 12-ej. Będzie obrzęd błogosławieństwa świec i książeczek do nabożeństwa.

VIII. W sobotę pożegnaliśmy śp. Stefana Ciesielskiego – rodzinie składamy serdeczne wyrazy współczucia, a zmarłego polecamy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie …

IX. Daru zdrowia i obfitości łask Bożych przyzywamy dla solenizantów i jubilatów tego tygodnia.

X. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich. Są do nabycia nowe numery Gościa Niedzielnego i Tygodnika Niedziela.

Ks. Proboszcz.