Ogłoszenia Parafialne 12 marzec 2017 r.

II Niedziela Wielkiego Postu – 12.03.2017

I. Dzisiejsza, druga niedziela Wielkiego Postu kieruje nasz wzrok na Chrystusa uwielbionego, abyśmy nie zapominali, że trud, którego doświadczamy obecnie, nie jest pozbawiony sensu, lecz ma nas prowadzić do udziału w chwale Bożej.

II. Obchodzimy dziś dzień modlitw za misje i misjonarzy. Wpatrując się w przemienione oblicze Jezusa, nie możemy zapominać, że na świecie wciąż są ludzie, do których nie dotarła jeszcze dobra nowina o zbawieniu. Dlatego też otoczmy serdeczną modlitwą i troską, także materialną, tych, którzy podejmują Boże wezwanie. Ofiarę jako wsparcie dla Misji można złożyć do puszki przy wyjściu z kościoła.

III. Pamiętajmy również, że każdy z nas może stawać się misjonarzem w swoim środowisku pracy i w swojej rodzinie, dzieląc się darem wiary, który otrzymaliśmy. Uczmy się nie tylko postawą świadczyć o naszej przynależności do Chrystusa, lecz również słowem uzasadniać to, co wyznajemy. Temu celowi może służyć również czytanie prasy katolickiej. Są do nabycia nowe numery: Gościa Niedzielnego, Niedzieli i Promyczka Dobra.

IV. W przyszłą Niedziele Gorzkie Żale po Mszy Św. o godz. 8.00,
w piątek natomiast nabożeństwo drogi krzyżowej:
w kaplicy o godz. 15.00, w kościele o godz. 16.30.

V. Wszystkich obchodzących osobiste święta i uroczystości zapewniamy o modlitwie i życzliwości.
Ks. Proboszcz