Ogłoszenia Parafialne 26 marzec 2017 r.

IV Niedziela Wielkiego Postu – 26.03.2017

I. Dzisiejsza, czwarta niedziela Wielkiego Postu zwana jest niedzielą radości, od łacińskiego słowa: „laetare”, którym rozpoczyna się antyfona na wejście. Radość w Wielkim Poście nie wypływa z faktu, że kończy się okres pokuty, lecz w połowie tego okresu Kościół chce nam przypomnieć, że mimo doświadczanych trudności mamy się radować z nadchodzącego zbawienia.

II. W piątek rozpoczniemy nasze Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Wszystkich parafian pragnę zachęcić do udziału w rekolekcjach, które są dobrym i błogosławionym czasem przygotowania do owocnego przeżycia Świąt Wielkanocnych. Chciałbym przypomnieć, że wskazane jest przed przystąpieniem do spowiedzi, odpowiednio wcześniej zrobić dobry rachunek sumienia w świetle Bożych i kościelnych przykazań. Można np. posłużyć się wzorem podanym w książeczkach do nabożeństwa.
Ofiara składana na tacę podczas Mszy Św. z Naukami rekolekcyjnymi przeznaczona jest na pokrycie kosztów rekolekcji. Rekolekcje będzie prowadził O. Bruno – Cysters z Jędrzejowa.

Cały program rekolekcji znajdziemy w gablocie przy kościele i na parafialnej stronie internetowej. www.parafia-wrocieryz.pl
Po zmianie czasu główna Msza Św. w dni powszednie o godz. 18-ej.

III. Składam serdeczne Bóg Zapłać za ofiary na Kwiaty do Grobu Pańskiego, ofiarodawcom i tym osobom, które te ofiary zbierały.
IV. Baranki na Stół Wielkanocny rozprowadzane każdego roku przez Caritas będzie można nabyć w czasie rekolekcji.

V. Osoby chore, które nie mogą dotrzeć w żaden sposób do kościoła, a chciałyby skorzystać z posługi sakramentalnej przed Świętami można zgłaszać w Zakrystii.

VI. Robiąc porządki przy grobach na naszym cmentarzu, pamiętajmy, aby śmieci składać w wyznaczonym miejscu najlepiej do worków, które znajdują się przy śmietnikach.

VII. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich, są do nabycia nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

VIII. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci.

ks. Proboszcz.