Ogłoszenia Parafialne – 2 kwiecień 2017 r.

V Niedziela Wielkiego Postu – 2.04.2017
I. Przeżywana dziś piąta niedziela Wielkiego Postu wprowadza nas w okres rozpamiętywania Męki Pańskiej. Starajmy się przeżywać ten czas w większym skupieniu, wygospodarowując chwile w ciągu dnia, rano lub wieczorem na choćby krótkie rozważanie męki Pańskiej czy to czytając jej opis w Ewangeliach, czy też rozważając codziennie jedną stację Drogi Krzyżowej.

Przyszła Niedziela to Niedziela Męki Pańskiej – Palmowa – obrzęd poświęcenia palm przed każdą Mszą Św.

II. Przypominamy, że w okresie Wielkiego Postu w naszej parafii odprawiane są nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Droga Krzyżowa w piątek w kaplicy w Turze o godz. 16.00, w kościele o godz. 17.30. Gorzkie Żale w przyszłą Niedzielę po każdej Mszy Św.
Tych, którzy z powodu obowiązków czy to rodzinnych, zawodowych, czy pilnych prac polowych nie mogą uczestniczyć w wielkopostnych nabożeństwach, zachęcamy do indywidualnego rozważania męki Pańskiej. Można to również uczynić w gronie rodzinnym, wprowadzając stopniowo dzieci w tę praktykę.

III. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pińczowie przypomina, że wypalanie łąk i nieużytków jest zabronione przepisami przeciwpożarowymi, oraz ochrony środowiska. Skutkami tych działań są znaczne straty w środowisku naturalnym, znaczne straty w terenach zalesionych, oraz w mieniu człowieka. W przypadku udowodnienia podpalenia, grożą wysokie kary finansowe.

IV. W zakrystii można nabyć Baranki Wielkanocne rozprowadzane przez Caritas Polską jako wsparcie dla potrzebujących.

V. Również w zakrystii można zgłaszać osoby starsze i chore, które pragną skorzystać z sakramentalnej posługi przed Świętami.

VI. W środę pożegnaliśmy śp. Henryka Kokosińskiego. Bliskim zmarłego składamy wyrazy współczucia, a śp. Henryka polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci, na wieki wieków. Amen

VII. Solenizantów i Jubilatów nadchodzących dni zapewniamy o życzliwości i pamięci w modlitwie.

VIII. Dziękujemy Dobremu Panu Bogu za Dar czasu rekolekcji Wielkopostnych.
Dziękujemy Panu Bogu za wszystkich, którzy gorliwie uczestniczyli w Wielkopostnych rekolekcjach, za tych którzy skorzystali z sakramentu Pokuty i Pojednania, czyli Spowiedzi Św.
Polecamy Panu Bogu w modlitwie, te osoby, które nie mogły uczestniczyć w rekolekcjach – chorych, samotnych i cierpiących.
Myślę, że bardzo potrzebna jest modlitwa za naszych parafian, którzy z lenistwa nie wzięli udziału w naszych rekolekcjach i z lenistwa zaniedbują swoje życie duchowe.
Dziękujemy Panu Bogu za osobę Ojca Bruna, który swoją obecnością, radosnym i pogodnym usposobieniem, oraz głoszonym Słowem Bożym pomagał nam wszystkim w gorliwym przygotowaniu się na zbliżające się Święta Wielkanocne.
ks. Proboszcz.