Ogłoszenia Parafialne 9 kwiecień 2017 r.

Niedziela Palmowa – 9.04.2017
I. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna najważniejszy okres naszych przygotowań do świętowania Zmartwychwstania Pańskiego. Starajmy się przeżyć ten tydzień w skupieniu, uczestniczyć w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia, aby wzmacniać naszą wiarę i coraz pełniej i bardziej świadomie przeżywać największe wydarzenie w historii zbawienia.
II. Przed nami bardzo ważne dni w liturgii Kościoła – Tzw. Triduum Paschalne.
WIELKI CZWARTEK –
Dzień ustanowienia sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00.
Po zakończeniu Liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ołtarza wystawienia tzw. ciemnicy i adoracja.
O godz. 21.00 zapraszam do wspólnej modlitwy śpiewem Gorzkich Żali.
WIELKI PIĄTEK MĘKI PAŃSKIEJ –
W kościele liturgię rozpoczniemy o godz. 18.00. Droga Krzyżowa, później Adoracja Krzyża zakończona Komunią Św. i przeniesienie Najśw. Sakr. do Grobu Pańskiego oraz adoracja.
O godz. 21.00 – wspólny śpiew Gorzkich Żali i modlitwa różańcowa.
W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły.
WIELKA SOBOTA –
Jest to dzień szczególnej refleksji i zadumy, oraz modlitewnego czuwania przy grobie P. Jezusa i adoracji Najświętszego Sakramentu.
Obrzęd poświecenia pokarmów, zakończony adoracją Najświętszego Sakramentu według porządku Mszy Św. Niedzielnych.
W kościele o godz. 8.00 i 12.00. W kaplicy w Turze o godz. 10.00.
Liturgia Wigilii Paschalnej – 18.00 z obrzędem poświęcenia ognia, paschału, wody i odnowieniem przyrzeczeń chrztu Św. Na nabożeństwo przychodzimy ze świecami.
O godz. 21.00 zapraszam na wspólną modlitwę różańcową.

WIELKA NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO.
Procesja Rezurekcyjna i Msza Św. o godz. 6.00.
Później Msze Św. tak jak w każdą Niedzielę.
III. Starajmy się znaleźć czas na udział w nabożeństwach Triduum Paschalnego – Prosimy naszych Strażaków o wartę przy Grobie Pańskim.
Na procesję rezurekcyjną prosimy całą asystę, czyli Służbę Liturgiczną Ołtarza, mężczyzn do niesienia chorągwi i baldachimu, dziewczynki do sypania kwiatów.

IV. W tym tygodniu nawiedzę chorych w domach z posługą sakramentalną we wtorek od godz. 9.00, w kolejności: Wrocieryż, Sędowice, Jelcza, Tur. Można jeszcze zgłaszać chorych w zakrystii.

Rodziców i dzieci przygotowujące się do pierwszej Spowiedzi Św. i I Komunii Św. zapraszam we wtorek na godz. 16-tą po odbiór strojów komunijnych.

V. Okazja do Spowiedzi Św. od Poniedziałku do Środy przed Mszą Św. i w Wielki Czwartek po zakończeniu liturgii. Później już nie będzie możliwości wyspowiadania się przed Świętami.
VI. Serdeczne życzenia i zapewnienie o modlitwie kierujemy do przeżywających w tym tygodniu swoje jubileusze i imieniny.
ks. Proboszcz.