Ogłoszenia parafialne 17 kwiecień 2017 r.

Poniedziałek Wielkanocny – 17.04.2017
I. Przeżywamy drugi dzień paschalnej radości, która rozciąga się na cały tydzień następujący po uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego.
Ten tydzień jest zatem jakby przedłużonym dniem świętowania tajemnicy naszego odkupienia. Niech będzie on tak właśnie przeżywany w naszych rodzinach i wśród przyjaciół.
II. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, aby Liturgia Triduum Paschalnego i Świąt była przez nas przeżyta w sposób godny, okazały i owocny.
Szczególne podziękowanie kieruję do P. Mariana naszego kościelnego, do jego małżonki i osób, które mu pomagały za posprzątanie kościoła wypranie obrusów ołtarzowych i przygotowanie dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego.
Panu Marianowi i naszym ministrantom dziękuję za przygotowanie i asystę przy Liturgii Triduum Paschalnego i procesji Rezurekcyjnej w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg Zapłać Panu Szymonowi – organiście za prowadzenie śpiewu w Wigilię paschalną i podczas procesji.
Bóg zapłać Panom strażakom, za wartę przy Grobie Pańskim w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę, oraz za asystę podczas procesji rezurekcyjnej i ich pocztom sztandarowym. Bóg Zapłać Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich, szczególnie tym w strojach regionalnych za niesienie feretronów podczas procesji Rezurekcyjnej, dwóm Dziewczynkom za sypanie kwiatów. Składam serdeczne Bóg Zapłać dziewczętom i ministrantom, za czytanie tekstów liturgicznych i śpiew psalmów międzylekcyjnych. Pani katechetce Renacie za zmobilizowanie wybranych uczennic do zaangażowania się w liturgię Triduum Paschalnego. Panom za posługę przy dzwonach podczas procesji. Bóg Zapłać pewnym rodzinom za ofiarowanie kwiatów do Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim tym parafianom, którzy gorliwie uczestniczyli w liturgii Triduum Paschalnego i w adoracji.
III. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić niedzielę Miłosierdzia Bożego i rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. Do puszek przy kościele będzie można złożyć ofiarę dla osób potrzebujących. W tym roku zgodnie z zaleceniem Episkopatu Polski ofiara ta zostanie przesłana na konto Caritas jako wsparcie dla Syrii, której naród cierpi z powodu toczącej się tam wojny.
IV. Tradycyjnie ofiary złożone dziś na tacę przeznaczone są na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział teologiczny w naszym Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach.
V. Zapraszamy Rodziców i Dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. na spotkanie w przyszłą Niedzielę po Mszy Św. o godz. 12-ej.
VI. Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia zapewniam o modlitewnej pamięci. Wszystkim parafianom i gościom życzę raz jeszcze pogodnego przeżywania tego czasu. Niech we wszystkich naszych działaniach towarzyszy nam Boże błogosławieństwo.