Ogłoszenia parafialne 23 kwiecień 2017 r.

II Niedziela Wielkanocy – Miłosierdzia Bożego – 23.04.2017
I. Obchodzimy dziś 2. niedzielę Wielkanocy, zwaną Niedzielą Miłosierdzia. Liturgia tego dnia wskazuje nam na Boże miłosierdzie, które objawia się nie tylko w darze odpuszczenia grzechów, lecz również w tym, że Pan Jezus osobiście chce się spotkać z wątpiącym Tomaszem, a w nim z każdym z nas.
Dziś przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszki jako wsparcie Syrii.
W dniu dzisiejszym spotkanie rodziców i dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Św. po Mszy Św. o godz. 12-ej.

II. W przyszłą Niedzielę rozpocznie się tzw. Tydzień Biblijny – akcja duszpasterska służąca propagowaniu indywidualnej lektury i poznawania Pisma Św. przez wiernych.
Myślę, że dobrze byłoby przynajmniej w Tygodniu Biblijnym postarać się o przeczytanie indywidualnie lub w gronie rodzinnym jednej księgi Nowego Testamentu np. Listu Św. Pawła do Galatów. Czytając ten list można włączyć się w inicjatywę Dzieła Biblijnego jako I Narodowego Dnia Czytania Pisma Św. wyznaczonego właśnie na przyszłą Niedzielę.

III. Również w przyszłą Niedzielę będą miały miejsce uroczyste obchody Gminnego Dnia Strażaka – w tym roku w Zagajówku. Uroczystości rozpoczną się Mszą Św. polową o godz. 15-ej.

IV. Niebawem rozpoczniemy Maj – miesiąc poświęcony Matce Bożej. Szczególną formą pobożności maryjnej oprócz nabożeństwa majowego, są istniejące w wielu parafiach Róże Żywego Różańca. Dobrze będzie jak i w naszej parafii powstaną, lub odnowią się takie wspólnoty modlitewne. Róże tworzy 20 osób np. z jednej miejscowości – tyle ile jest tajemnic Różańca Św., które codziennie odmawiają jedną wybraną tajemnicę. Mogą być Róże: żeńskie, męskie lub mieszane. Potrzebne jest zaangażowanie jednej lub kilku osób z miejscowości, aby zachęcić innych. Ufam mocno, że znajdą się takie osoby, które po jakimś czasie zgłoszą się do mnie z radosną wiadomością, że tu i tu powstała Róża Żywego Różańca.

V. We wtorek liturgiczne święto Św. Marka Ew. Według starej tradycji jest to dzień, kiedy święci się ziemniaki do sadzenia. Obrzęd poświęcenia ziemniaków po Mszy Św. o godz. 18-ej.

 

VI. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam życzenia wszelkiego dobra i Bł. Bożego z zapewnieniem o modlitwie.

ks. Proboszcz.