Ogłoszenia Parafialne 30 kwiecień 2017 r.

III Niedziela Wielkanocna – 30.04.2017

I. Dziś przypada 3. niedziela Wielkanocy. Liturgia tej niedzieli ukazuje nam kolejne spotkanie Jezusa z Apostołami po zmartwychwstaniu. Do udziału w tej wspólnocie jesteśmy zaproszeni również my sami. Starajmy się zatem o tym pamiętać, podejmując nasze obowiązki w tym tygodniu.
Dzisiejsza niedziela jest też Niedzielą Biblijną, rozpoczynając obchody Tygodnia Biblijnego w naszej ojczyźnie. Chodzi o to, abyśmy nie tylko posiadali w domu Pismo Święte, lecz abyśmy je czytali, wspólnie czy indywidualnie rozważali i w ten sposób pogłębiali naszą wiarę.

II. Jutro rozpocznie się miesiąc maj, tradycyjnie poświęcony Matce Bożej. Zachęcam do udziału w nabożeństwach majowych połączonych z Mszą Św. w dni powszednie o godz. 18-ej. Tych zaś, którzy z różnych powodów nie mogą w tym nabożeństwie uczestniczyć w kościele, zachęcamy do gromadzenia się na to nabożeństwo wspólnie z sąsiadami czy w gronie rodzinnym, przed kapliczką Matki Bożej, przy krzyżach, czy też w domu przed Jej obrazem.

III. Dzień 2 Maja jest Dniem Flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Zachęcam wszystkich parafian, aby podkreślić szacunek do Ojczyzny przez wywieszenie przy domach naszej Biało-czerwonej flagi.

IV. W tym tygodniu przypada Pierwszy Piątek Miesiąca:
w kaplicy spowiedź od 16.00 i o godz. 16.30 nabożeństwo i Msza Św.
W kościele spowiedź od 17.30, i o godz. 18.00 Msza Św. z nabożeństwem.

V. W najbliższą Niedzielę będziemy przeżywać w Naszej Parafii tzw. Dzień Seminaryjny. Gościć będziemy w naszej wspólnocie przedstawiciela Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. Alumn naszego Seminarium pragnie spotkać się po Mszy Św. o godz. 12-ej z dziećmi i młodzieżą. W tym dniu ofiara na tacę przeznaczona jest na potrzeby Seminarium.

VI. Dzisiaj będą miały miejsce uroczyste obchody Gminnego Dnia Strażaka
– w Zagajówku. Uroczystości rozpoczną się Mszą Św. polową o godz. 15-ej.

VII. Składamy najserdeczniejsze życzenia solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia.

VIII. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Władysławę Staszowską, Józefa Staszowskiego i Mieczysławę Węgrzynowicz. Bliskim zmarłych składamy serdeczne wyrazy współczucia, a zmarłych polecamy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…

ks. Proboszcz.