Ogłoszenia Parafialne 7 maj 2017 r.

IV Niedziela Wielkanocy – 7.05.2017

I. Dzisiejsza, 4. niedziela Wielkanocy, jest tradycyjnie nazywana Niedzielą Dobrego Pasterza i – jak mogliśmy to usłyszeć we wstępie do Mszy św. – jest to dzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Z tej racji towarzyszy nam dziś alumn Wojciech z Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach.
Dziękujemy serdecznie alumnowi za obecność w naszej wspólnocie, świadectwo, modlitwę – życzymy Jemu i innym klerykom wszelkiego dobra i wytrwałości w dążeniu do Kapłaństwa, i w realizacji swojego powołania.
Otaczamy również naszą modlitwą Profesorów i wychowawców Seminarium.
Nie bójmy się modlić o powołania do życia konsekrowanego, gdyż każda osoba poświęcona Bogu to wielki dar nie tylko dla rodziny, ale także dla wspólnoty parafialnej, z której dana osoba się wywodzi, i wreszcie dla całego Kościoła.

II. W tej intencji w tym miesiącu możemy się modlić również podczas nabożeństw majowych, które są odprawiane w naszym kościele w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy, bo któż lepiej pomoże i doradzi, jak nie Ta, która jest kochającą Matką, mogącą wszystkie nasze troski przedstawić swojemu umiłowanemu Synowi.

III. Dzieci, które przygotowują się do pierwszej spowiedzi i Komunii Św. zapraszam na przygotowanie liturgiczne w środę o godz. 16.30. Natomiast spotkanie z rodzicami tych dzieci będzie w przyszłą Niedzielę po Mszy Św. o godz. 12-ej.

IV. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci.

ks. Proboszcz.