Ogłoszenia Parafialne 18 czerwiec 2017 r.

XI Niedziela Zwykła – 18.06.2017
I. Zarówno wybranie Izraela spośród innych narodów, jak i powołanie dwunastu Apostołów – to przykłady Bożych darów, na które człowiek sam nigdy nie jest w stanie sobie zasłużyć. Każdy z nas ma dziś szczególną okazję do podziękowania Bogu za otrzymaną łaskę wiary i za dar zbawienia.

II. Dziękuję bardzo tym wszystkim osobom, które przyczyniły się do godnego przeżycia w Naszej Wspólnocie Parafialnej Uroczystości Bożego Ciała.
Tym, którzy przygotowali Ołtarze i udekorowali je kwiatami na trasie procesji, dziękujemy całej Asyście: Ministrantom, Panom Strażakom za asystę i zabezpieczenie trasy procesji, Pocztom Sztandarowym, Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich w swoich pięknych strojach za przystrojenie i niesienie Obrazów i Feretronów.
Dziękujemy Panu Organiście prowadzącemu śpiew pieśni, i Panom, którzy Go wspierali swoim głosem. Panu Marianowi za posługę kościelnego.
Panom niosącym Chorągwie, Dzieciom Pierwszokomunijnym i Dzieciom z Rocznicy. Pani katechetce za przygotowanie liturgii słowa i zaangażowanie dzieci do czynnego udziału w procesji.
Wszystkim Dziewczynkom, które sypały kwiaty i ich Mamom i Babciom, Dziękuję wszystkim tym, którzy przystroili okna swoich domów szczególnie na trasie procesji. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w tym szczególnym wyznaniu wiary w Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Wszystkim razem i każdemu z osobna Serdeczne Bóg Zapłać.

III. Trwa Oktawa Bożego Ciała – codziennie do czwartku włącznie po Mszy św. o godz. 18-ej nabożeństwo i procesja Eucharystyczna wokół kościoła.
We czwartek zakończenie Oktawy. Po Mszy św. O godz. 18-ej – Procesja wokół kościoła do czterech Ołtarzy. Proponuję i serdecznie proszę, aby te ołtarze przygotowały grupy mieszkańców z Wrocieryża, według porządku tak jak na Boże Ciało.
Dlatego, że można będzie wykorzystać zakupione przez te grupy parafian kwiaty, pozostaje zatroszczyć się o stoliki i dekoracje najlepiej na wcześniej przygotowanych ramkach. Może nie wszystkie osoby z poszczególnych grup mogły zaangażować się w przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało ze względu na np. inne zajęcia, to będą miały okazję uczynić to na zakończenie oktawy.
Na czwartkową procesję prosimy całą asystę tak jak na Boże Ciało.
Na zakończenie procesji Poświęcenie wianków z kwiatów i ziół.
IV. W piątek zakończenie roku szkolnego – Msza Św. dla Dzieci z SP z Sędowic ich rodziców, nauczycieli, wychowawców o godz. 8-ej. Młodzież, Dzieci z innych szkół, uczestniczą we Mszach Św. w parafiach, gdzie znajdują się ich szkoły. Gorąco apeluję, aby podczas tych Mszy Św. przystąpić do komunii Św. Okazja do spowiedzi codziennie od 1730.

V. W przyszłą Niedzielę zapraszam do wspólnej modlitwy o urodzaje podczas obrzędu poświecenia pól według następującego porządku:
Sędowice – godz. 1700; Wrocieryż – 1730; Jelcza W. – 1800; Tur D. – 1830. Proszę o przygotowanie ołtarzy w miejscach jak w poprzednich latach. Nie będzie Mszy Św., ale wspólny śpiew i specjalne modlitwy. Przy okazji tych spotkań, będziemy mogli porozmawiać i ustalić jak miałby wyglądać ten obrzęd w przyszłych latach.

VI. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć:
Kamil Węgrzynowicz – st. wolnego, zam. Wrocieryż
i Aleksandra Lichwała – st. wolnego, zam. Zagorzyce – par. Młodzawy Zap. II

VII. Obchodzącym w najbliższym czasie swoje imieniny, rocznice urodzin czy ślubu składamy najserdeczniejsze życzenia.

VIII. Wczoraj pożegnaliśmy śp. Stanisławę Deka, bliskim zmarłej przekazujemy wyrazy współczucia, a zmarłą Stanisławę polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie… .