Ogłoszenia Parafialne 25 czerwiec 2017 r.

XII Niedziela Zwykła – 25.06.2017
I. Dla wielu naszych parafian, zwłaszcza dzieci i młodzieży, rozpoczął się czas zasłużonego wypoczynku po trudach roku szkolnego.
Starajmy się mądrze zaplanować i wykorzystać ten czas, niech nie będzie on pozbawiony obecności Boga ani też wrażliwości na drugiego człowieka. Uczmy nasze dzieci szacunku do drugiego człowieka spotykanego na ścieżkach życia, jak też do całego świata stworzonego, który jest widzialnym znakiem miłości Boga do nas. Wszystkim rozpoczynającym urlopy i czas wypoczynku od codziennych zajęć życzymy udanego odpoczynku i wielu pięknych wrażeń, a tym którzy będą się trudzić przy pracach polowych, życzymy Bożego Błogosławieństwa.

II. Zapraszam dzisiaj do wspólnej modlitwy podczas obrzędów poświecenia pól i modlitw o urodzaje w następującym porządku: Sędowice – godz. 17.00; Wrocieryż – 17.30; Jelcza W. – 18.00; Tur D. – 18.30. Zachęcam do licznego udziału, może przy tej okazji uda się wybrać z poszczególnych miejscowości osoby do Rady parafialnej.

III. Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy wzięli udział w nabożeństwie zakończenia oktawy Bożego Ciała. Dziękuję tym, którzy przygotowali i przystroili ołtarze przy kościele, Panom strażakom z Sędowic, Pocztom sztandarowym OSP z Sędowic i Wrocieryża, Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich, Panom niosącym chorągwie, dzieciom w strojach komunijnych, dziewczynkom sypiącym kwiaty, ich siostrom, mamom i babciom, ministrantom i P. Kościelnemu. Przy tej okazji chciałem podziękować wszystkim, którzy w tych wiosennych miesiącach postarali się o odnowienie i przystrojenie kapliczek, figur i krzyży przydrożnych na terenie naszej parafii. Dziękuję za trud i bezinteresowne poświęcenie środków i czasu.

IV. 4 czerwca w Święto Dziękczynienia zebrano ofiarę do puszek na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie kwotę: 219,50 – pieniądze przesłałem na konto budowy świątyni.

V. Fundacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie wraz z firmą Green Office Ecologic po raz kolejny przeprowadza akcje zbiórki zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego, aby realizować kolejne projekty budowy studni, szkół, szpitali zwłaszcza w krajach misyjnych. Sprzęt można przywozić i składać na parkingu przy studni do 4 lipca włącznie. Informację o tej akcji przekażmy sąsiadom i znajomym. Planowany odbiór zebranego sprzętu środa 5 lipca. Szczegóły na ulotkach, które można otrzymać od ministrantów przy wyjściu z kościoła.

VI. Solenizantom i jubilatom najbliższych dni, a także wszystkim wakacyjnym gościom przekazuję wyrazy życzliwości i serdeczności.

VII. Wczoraj pożegnaliśmy śp. Mariana Piotrowicza, bliskim zmarłego przekazujemy wyrazy współczucia, a zmarłego Mariana polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie… .
ks. Proboszcz.