Ogłoszenia Parafialne – 6 sierpień 2017 r.

XVIII Niedziela Zwykła – Przemienienie Pańskie – 6.08.2017

I. Liturgia dzisiejszej Niedzieli, którą przeżywamy jak Święto Przemieniania Pańskiego ukazuje nam Boga, który troszczy się o nas nieustannie i zaprasza, abyśmy szli do Niego również wtedy, gdy wydaje się nam, że stajemy przed Nim z pustymi rękoma.
Oddajemy dzisiaj cześć Chrystusowi, który przed swoją męką pragnął umocnić swoich uczniów i ukazał im swoją chwałę. W ten sposób również my możemy być pewni, że zostaliśmy powołani do tej samej chwały z Chrystusem.

II. Za nami połowa wakacji. Dla wielu z nas jest to czas odpoczynku, urlopów, oderwania od codzienności. Spróbujmy wykorzystać ten czas również na dobrą lekturę, spotkania z bliskimi, jak i inne zajęcia, które pomogą nam z wdzięcznością spojrzeć na nasze życie. Jest to też czas wzmożonej pracy na roli, dla wszystkich trudzących się przy zbiorach wzywamy Bożego Błogosławieństwa.

III. Sierpień to w naszym kraju tradycyjnie miesiąc pielgrzymowania do domu naszej najlepszej Matki na Jasnej Górze w Częstochowie.
Wczoraj rozpoczęła się Piesza Pielgrzymka Kielecka z Wiślicy na Jasną Górę. Biorą w niej udział również osoby z Naszej Parafii – wszystkich pielgrzymów otoczmy naszą modlitwą.
IV. „Od Pana Boga nie ma wakacji” – niech ta maksyma towarzyszy wyruszającym na zasłużony wakacyjny wypoczynek i z niego korzystającym, których serdecznie pozdrawiamy.
Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia.
ks. Proboszcz.