Ogłoszenia parafialne 20 sierpień 2017 r.

XX Niedziela Zwykła – 20.08.2017
I. Bóg pragnie okazywać nam miłosierdzie – to przesłanie usłyszeliśmy w liturgii dzisiejszej niedzieli. Zechciejmy je przyjąć z otwartymi sercami, abyśmy mogli się nim dzielić z tymi, do których Pan nas posyła.

II. Dzisiaj Gminne uroczystości dożynkowe – Msza Św. dziękczynna za tegoroczne zbiory w naszym kościele o godz. 15-ej.

III. W środę, 23 sierpnia, będziemy obchodzili Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Dzień ten został ustanowiony przez Parlament Europejski w 2008 roku. Po raz pierwszy był publicznie obchodzony dopiero w 2011, i to w Warszawie. W naszym narodzie możemy się doliczyć całych zastępów rodaków prześladowanych przez systemy polityczne minionych dziesięcioleci. Wielu z nich złożyło najwyższą ofiarę swojego życia. Dziś, gdy tak często podważa się i relatywizuje fakty historyczne, próbuje się naginać historię w imię tak zwanej poprawności politycznej, nie możemy o tym zapominać! Tego dnia módlmy się o dobre owoce ich cierpień dla przyszłych pokoleń.

IV. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich:
W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.:
– Niewidzialna armia. Dzięki modlitwie i duchowej adopcji ocalono już miliony dzieci
W najnowszym numerze Niedzieli m.in.:
– Wyjątkowy tron, wyjątkowe królestwo – 300 lat od koronacji jasnogórskiego Obrazu

V. Pozdrawiamy wszystkich odpoczywających i życzymy im przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku. Życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa przekazujemy solenizantom i jubilatom tygodnia.

 

ks. Proboszcz.