Ogłoszenia Parafialne – 27.08.2017 r.

XXI Niedziela Zwykła – 27.08.2017 r.
I. Dziś przypada 21. niedziela w ciągu roku i jest to zarazem ostatnia niedziela miesiąca sierpnia, z czym wiąże się również koniec wakacji. W liturgii słowa usłyszeliśmy kierowane do nas osobiście pytanie Pana Jezusa Chrystusa:
„A wy za kogo mnie uważacie”? Niech nasze codzienne życie, zgodne z wymaganiami Ewangelii będzie nieustannym dawaniem odpowiedzi wyrażanej w czynach i postępowaniu.

II. 1 września – I piątek miesiąca – okazja do Spowiedzi Św. w kaplicy od godz. 16-ej – i o 1630 Msza Św. z nabożeństwem, a w kościele spowiedź od 1730 i o godz. 18-ej Msza Św. z nabożeństwem.

1 dzień września to także bolesna rocznica wybuchu II wojny światowej. Jest już coraz mniej żyjących świadków tej ogromnej tragedii ludzkości, lecz to nie zwalnia nas od pamięci o tych, którzy ponieśli śmierć podczas 6-letniej zawieruchy wojennej. Pielęgnujmy pamięć o wszystkich ofiarach wojny, modląc się za tych, co zginęli, a przede wszystkich wychowując młode pokolenia do pokoju, ucząc wzajemnego szacunku i zrozumienia wobec każdego człowieka.

III. Od 1 września będzie możliwość zamawiania Intencji Mszy Św. na przyszły rok.

IV. W przyszłą Niedzielę w naszym dekanacie przy kościołach, także w naszej parafii odbędzie się zbiórka ofiar na budowę Hospicjum w Busku Zdroju. Ofiary będą zbierać uprawnione do tego osoby.

V. W przyszłą Niedzielę zapraszam dzieci i młodzież, którzy mogliby i chcieliby utworzyć scholę parafialną – czyli śpiewem i talentem gry na różnych instrumentach chwalić Pana Boga. Spotkanie po Mszy Św. o godz. 12-ej.

VI. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich:
W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.:
dodatek – płyta DVD z wartościowym filmem MISJA.

VII. Przekazujemy wszystkim obchodzącym w tym tygodniu swoje imieniny i urodziny najserdeczniejsze życzenia.

VIII. Komunikat Ks. bp Ordynariusza.

 

ks. Proboszcz.