Ogłoszenia parafialne – Niedziela 3 września 2017 r.

XXII Niedziela Zwykła – 3.08.2017
I. Liturgia dzisiejszej niedzieli zwraca naszą uwagę na oddanie się Bogu także poprzez poświęcenie Mu tego wszystkiego, czym zajmujemy się na co dzień. Spróbujmy o tym pamiętać szczególnie każdego dnia rano, by choć przez krótką, lecz intensywną modlitwę polecić Bogu siebie i tych, z którymi będziemy się spotykać, jak też naszych domowników i bliskich naszemu sercu.

II. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12-ej spotkanie wszystkich chętnych dzieci i młodzieży, którzy chcieliby należeć do scholi parafialnej.

III. Zgodnie z zapowiedzią w dniu dzisiejszym do puszek przed kościołem możemy złożyć ofiarę na Budowę Hospicjum w Busku Zdroju, a w przyszłą Niedzielę będziemy mogli wesprzeć swoją ofiarą poszkodowanych w sierpniowych wichurach.

IV. Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msza św. dla dzieci i młodzieży oraz ich wychowawców, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły w Sędowicach z poświęceniem tornistrów i przyborów szkolnych będzie celebrowana o godz. 8.00.
Zapraszamy do udziału w niej wszystkich, którym leży na sercu wychowanie młodego pokolenia w duchu chrześcijańskim. Niech nie zabraknie na niej przede wszystkim rodziców i dziadków dzieci szkolnych, gdyż wiarę najlepiej możemy przekazać własnym przykładem, a nie tylko słowem i poleceniami.

V. Osoby pełniące funkcje Sołtysów, oraz osoby wybrane do Rady Parafialnej ze wszystkich miejscowości naszej parafii zapraszam w środę na Mszę Św. o godz. 18-ej połączoną z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy – po nabożeństwie odbędzie się spotkanie organizacyjne.

VI. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich:
W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.:
– Niedziela bez Mszy nie jest niedzielą. Dziś niedziela połączona z wolną sobotą utraciła swój wyjątkowy charakter. Jej świętość zagubiła się w kulturze weekendu.
W najnowszym numerze Niedzieli m.in.:
– Bł. Bartolo Longo uczy miłości do Maryi. Relacja z uroczystości w Miechowie
Nowy nr Małego Gościa Niedzielnego – dla dzieci i młodzieży zawiera audiobook z I cz. powieści Quo vadis – Henryka Sienkiewicza.

VII. Dzieciom i młodzieży szkolnej życzymy wielu sukcesów w nowym roku szkolnym, rodzicom wychowawcom i nauczycielom wsparcia Łaską Bożą w trudzie wychowania młodego pokolenia, a wszystkim, dla których najbliższe dni będą szczególnie ważne z racji imienin czy jubileuszy przekazujemy Szczęść Boże.

 

ks. Proboszcz.