Ogłoszenia Parafialne 17 września 2017 r.

XXIV Niedziela Zwykła – 17.09.2017
I. Dzisiaj 17 września, kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. W modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.
Napad rosyjski był zdradziecki, wiarołomny, bez wypowiedzenia wojny, był dla Polski zabójczym ciosem w plecy. Otoczmy serdeczną modlitwą naszą Ojczyznę prosząc nieustannie o pokój i bezpieczeństwo.

II. Zachęcam wszystkich parafian do częstszej lektury Pisma Świętego.
Dobrą inicjatywą byłoby powstanie w naszej parafii tzw. Kręgu Biblijnego.
To znaczy wspólnoty osób dorosłych, które chciałyby podczas wspólnych spotkań zgłębiać treść Pisma Św. i w tekstach natchnionych odnajdywać wspólnie wskazówki, podpowiedzi na drogę wzrastania w wierze.
Chętnych do wspólnego rozważania Pisma Św. zapraszamy w środę na Mszę Św. o godz. 18-ej połączoną z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy, po której odbędzie się spotkanie organizacyjne.

III. Spotkanie Scholi parafialnej we czwartek o godz. 16-ej.

IV. W ubiegłą Niedzielę jako wsparcie dla poszkodowanych w wichurach zebrano do puszek ofiarę w kwocie: 1628 zł. Pieniądze przesłałem na konto Caritas w dwóch ratach.

V. Zgodnie z poleceniem Kurii Diecezjalnej w Kielcach w przyszłą Niedzielę przeprowadzona będzie zbiórka ofiar do puszek jako wsparcie dla Caritas Diecezjalnej.

VI. Spotkanie Rodziców i Dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Św. w przyszłą Niedzielę po Mszy Św. o godz. 12-ej.

VII. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich: jest nowy numer Promyczka Dobra dla dzieci.
W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in:
– Różaniec? Stanowczo odmawiam! „Akcja Różaniec do granic”
W najnowszej Niedzieli m.in.:
– Nie ma solidarności bez miłości. 70 rocznica urodzin bł. ks. Jerzego Popiełuszki
VIII. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższych dni składamy serdeczne życzenia z zapewnieniem o modlitwie.

 

ks. Proboszcz.