Ogłoszenia parafialne 8.10.2017 r.

XXVII Niedziela Zwykła – 08.10.2017
I. Dziś przypada 27. niedziela w ciągu roku, która jest zarazem XVII Dniem Papieskim obchodzonym w naszej ojczyźnie. Dni Papieskie są obchodzone w Polsce od 2001 roku jako wyraz wdzięczności, łączności duchowej z Ojcem Świętym Janem Pawłem II i promocji jego nauczania.
Koordynatorem przedsięwzięć jest Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia.
W ramach obchodów Dnia Papieskiego odbywa się również zbiórka funduszy na stypendia dla zdolnej polskiej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin. Każdy kto chciałby to dzieło wesprzeć, może złożyć swoją ofiarę do puszek przy wyjściu z kościoła.

II. Dzisiejsza niedziela to również 2. niedziela miesiąca października.
W naszej ojczyźnie tradycyjnie miesiąc ten jest poświęcony modlitwie różańcowej. Nie zaniedbujmy tego nabożeństwa, przez które możemy wyprosić wiele łask zarówno dla nas, jak i dla naszych bliskich. Matka Boża w swoich objawieniach wielokrotnie ponawiała wezwanie do odmawiania tej modlitwy w celu uproszenia Bożego Miłosierdzia dla świata.
W naszych kościele nabożeństwa różańcowe są odprawiane w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 16-ej.

III. W sobotę, 14 października, naszą pamięcią obejmujemy nauczycieli i wychowawców, którzy obchodzą swoje doroczne święto – Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy ich życzliwością i płynącą z serca gorącą modlitwą. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 16-ej w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty z naszej Parafii.

IV. Drewno z wycinki drzew przy kościele zgodnie z sugestią którą podano podczas spotkania z Radą Parafialną postanowiłem przekazać jako opał do remiz wszystkich jednostek OSP z naszej parafii w zamian za uprzątniecie terenu przy kościele. Strażacy z Wrocieryża i Sędowic pozytywnie odpowiedzieli na tę propozycję. Byłoby dobrze aby pozostałe jednostki uczyniły to w tym tygodniu.

V. Spotkanie Kręgu Biblijnego w najbliższą środę po Mszy Św. o godz. 16-ej, a spotkanie Scholi parafialnej we czwartek o godz. 17-ej.

VI. Ministrantów i kandydatów na ministrantów zapraszam na spotkanie formacyjne w piątek o godz. 17.30

VII. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego m.in.:
– Mamo, nie wierzę – gdy dziecko odchodzi od wiary…
W najnowszej Niedzieli m.in.:
– Pasterz, Prorok, Budowniczy i Generał – wspomnienia o śp. bp. Kazimierzu Ryczanie

VIII. Serdecznie pozdrawiam solenizantów i jubilatów tygodnia, przekazując słowa najlepszych życzeń.