Ogłoszenia Parafialne 15.10.2017 r.

XXVIII Niedziela Zwykła – 15.10.2017
I. Trwa miesiąc październik, a co się z tym wiąże, w naszym kościele są odprawiane nabożeństwa październikowe, podczas których wspólnie odmawiamy i rozważamy tajemnice różańcowe. Ta prosta modlitwa jest bardzo głęboka w swej wymowie i może nam pomóc w rozwiązaniu wielu trudnych sytuacji, w zrozumieniu przeżywanych problemów i pokonaniu napotykanych trudności w życiu rodzinnym, szkolnym czy zawodowym.
Serdecznie zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach w dni powszednie po Mszy Św. o godz. 16-ej. Niech nikogo nie zabraknie na modlitwie za wstawiennictwem naszej najlepszej Matki. Zapraszamy również tych, którzy do tej pory jeszcze nigdy w tym nabożeństwie nie uczestniczyli. Nie wstydźmy się tego, lecz miejmy odwagę przyjść po raz pierwszy.

II. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wszystkich Zmarłych. Nie zapominajmy w tych dniach o uporządkowaniu grobów naszych bliskich.
Postarajmy się spełnić ten uczynek miłosierdzia, włączając w to również nasze dzieci i młodzież, aby młode pokolenie mogło uczyć się szacunku dla miejsc spoczynku tych, którzy już od nas odeszli.
Jednocześnie apeluję, aby nie wrzucać do koszy trawy i chwastów, i przypominam – śmieci wyrzucamy w wyznaczonym miejscu, a nie za ogrodzenie cmentarza.

Przy wyjściu z kościoła można odebrać od ministrantów kartki wypominkowe na których wypisujemy Imiona i Nazwiska naszych bliskich zmarłych polecanych modlitwie Kościoła. Wypominki Roczne, Półroczne i na czas oktawy Uroczystości Wszystkich Św. zgłaszamy w zakrystii.
Ofiara za roczne wypominki pozostaje bez zmian – za osobę polecaną modlitwie – tyle co ofiara za Mszę Św.

III. W ubiegłą Niedzielę zebrano do puszek ofiarę w wysokości 371,50 zł. Pieniądze przesłałem na konto fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”
Zgodnie z apelem ks. bp Ordynariusza dzisiaj ofiarą do puszek przy wyjściu z kościoła możemy wesprzeć poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Meksyku.
Składam podziękowanie osobom, które ofiarowały kwiaty do kościoła na dzisiejszą Niedzielę. Mojej mamie dziękuję za ufundowanie poduszek na 16 krzeseł w kościele.

IV. Od jutra mogą zgłaszać się do mnie chętni, którzy potrzebują drewna na opał; będą mogli sobie zabrać drewno w zamian za uprzątnięcie gałęzi i liści z terenu przy kościele.

V. Wiadomość dla Rodziców Dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii Św. W najbliższą sobotę po nabożeństwie różańcowym odbędzie się spotkanie z Panią Krawcową; trzeba będzie wpłacić zaliczkę w wysokości 60 zł.

VI. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich, SA do nabycia nowe nr Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Promyczka Dobra.

VII. Składam serdeczne Bóg Zapłać wszystkim obecnym na dzisiejszej Eucharystii za dar wspólnej modlitwy, a solenizantom i jubilatom najbliższych dni życzę wszelkiego dobra i zapewniam o modlitwie.