Ogłoszenia parafialne 22.10.2017 r.

XXIX Niedziela Zwykła – 22.10.2017

I. Przypadająca dziś 29. niedziela w ciągu roku jest zarazem Niedzielą Misyjną, rozpoczynającą Tydzień Misyjny. Przeżywamy go co roku, począwszy właśnie od trzeciej niedzieli miesiąca października.
Zatem w naszych modlitwach w tym tygodniu w sposób szczególny pamiętajmy o misjonarzach duchownych i świeckich, którzy, zostawiwszy swoje domy i swoich bliskich, udali się do dalszych i bliższych krajów, by dawać świadectwo o miłości Chrystusa do każdego człowieka. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczymy na materialną pomoc dla misji.

II. Trwa miesiąc październik, który – jak pamiętamy – jest poświęcony modlitwie różańcowej. Jeśli ktoś do tej pory nie był jeszcze w tym miesiącu na nabożeństwie różańcowym, to może to uczynić właśnie w tym tygodniu. Wykorzystajmy te dni, które nam zostały, aby w tej prostej, lecz głębokiej modlitwie uwielbiać Boga razem z Jego i naszą Matką i prosić o łaski potrzebne zarówno nam samym, jak i naszym bliskim. Żyjącym możemy wypraszać łaski potrzebne do dobrego przeżywania codzienności, zaś dla zmarłych możemy prosić o miłosierdzie, aby jak najszybciej mogli oglądać Boże oblicze w niebie.

III. Nie zapominajmy również w tych dniach o uporządkowaniu grobów naszych bliskich, o ile tego do tej pory nie zrobiliśmy. A może w pobliżu grobu naszych bliskich znajduje się również jakiś inny opuszczony czy zapomniany grób, o który także moglibyśmy zadbać. Postarajmy się spełnić ten uczynek miłosierdzia, włączając w to również nasze dzieci, aby i one mogły od najmłodszych lat uczyć się szacunku dla miejsc spoczynku tych, którzy już od nas odeszli.

IV. Są kartki wypominkowe na których wypisujemy Imiona i Nazwiska naszych bliskich zmarłych polecanych modlitwie Kościoła. Wypominki Roczne, Półroczne i jednorazowe zgłaszamy w zakrystii. Kartkę z wypominkami jednorazowymi można również włożyć do koperty wraz z ofiarą i wrzucić na tacę. Ofiara za roczne wypominki pozostaje bez zmian – za osobę polecaną modlitwie – tyle co ofiara za Mszę Św.

V. Spotkanie Scholi Parafialnej we czwartek po nabożeństwie Różańcowym.

VI. W ubiegłą Niedzielę złożono do puszek ofiarę jako wsparcie poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Meksyku kwotę: 384,71 zł. Pieniądze przesłałem na konto Caritas Polska.

VII. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich.

VIII. Pozdrawiam serdecznie solenizantów i jubilatów najbliższych dni, przekazując im najlepsze życzenia. Wszystkim życzę dobrej Niedzieli.