Ogłoszenia Parafialne 12 listopada 2017 r.

XXXII Niedziela Zwykła – 12.11.2017
I. „Ocalmy chrześcijan na Bliskim Wschodzie” – pod takim hasłem w dzisiejszą Niedzielę, Kościół katolicki w Polsce obchodzi IX Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
Dzień ten organizuje od 2009 r. Polska Sekcja Stowarzyszenia Papieskiego Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

II. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w dniu wczorajszym uczestniczyli w uroczystości odpustowej ku czci Św. Marcina – patrona naszej parafii i w modlitwie za naszą Ojczyznę z racji Narodowego Święta Niepodległości.
Księżom z dekanatu, przedstawicielom władz samorządowych – powiatu i gminy – pocztom sztandarowym OSP i innych lokalnych organizacji.
Bóg Zapłać wszystkim, którzy czynnie wzięli udział w procesji eucharystycznej – naszym strażakom, Panom niosącym chorągwie, Paniom z Kół Gospodyń Wiejskich – dwóm dziewczynkom sypiącym kwiaty i ich mamom, tym, którzy czytali i śpiewali teksty liturgii słowa, ministrantom i kandydatom na ministrantów. Panu Organiście i Panu Kościelnemu. Wszystkim razem i każdemu z osobna serdeczne Bóg Zapłać.

III. Spotkanie Scholi parafialnej we czwartek o godz. 17-ej.
Ministrantów i kandydatów na ministrantów zapraszam na spotkanie formacyjne w piątek o godz. 16.30.

IV. Zachęcam do nabywania i lektury czasopism katolickich – nowe numery Promyczka Dobra – dla dzieci, Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

V. Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy zdrowia i wielu łask Bożych.
Bliskim śp. Józefa Spaczyńskiego, którego pożegnaliśmy w miniony piątek, składamy wyrazy serdecznego współczucia. Zmarłego Józefa polecamy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a Światłość wiekuista niechaj Mu świeci na wieki wieków. Amen.